1
به مناسبت هفته کتاب کتابخانه عمومی شهید باهنر شهر کرمان افتتاح شد کتابخانه عمومی شهید باهنر کرمان با حضور هوشنگ مرادی کرمانی و جمعی از مسئولین کشوری و استانی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی کتابخانه های عمومی استان کرمان،  محمد جواد حسین زاده ، مدیر کل کتابخانه های عمومی با اعلام این خبر گفت: در آستانه هفته و روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار ، کتابخانه عمومی شهید باهنر شهر کرمان  با حضور هوشنگ مرادی کرمانی، نویسنده کشوری و عضو هیات امنای کتابخانه های عمومی کشور، اسماعیل شفاعی، معاون اداری و مالی نهاد کتابخانه های عمومی، سردار مطهری، جانشین فرمانده سپاه ثارالله و جمعی از مسئولین دستگاه های فرهنگی استان افتتاح شد.

حسین زاده در این مراسم اظهار داشت: کتابخانه‌ عمومی شهید باهنر با توجه به موقعیت جغرافیایی و فرهنگی منطقه می تواند به یکی از مراکز بزرگ فرهنگی شهر کرمان تبدیل شود.

وی افزود: با توجه به همجواری با گلزار شهدای گمنام و موزه دفاع مقدس، فضای معنوی این کتابخانه  می تواند یکی دیگر از ظرفیت ها جهت شناخت ارزشهای انقلاب و دفاع مقدس برای مراجعین کتابخانه به ویژه جوانان و نوجوانان نام برد.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان بیان کرد: تلاش برای ترویج و توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی و تجهیز کتابخانه های عمومی، سرمایه گذاری فرهنگی برای رشد جامعه محسوب می شود و گره گشای بسیاری از مشکلات در عرصه علمی و فرهنگی خواهد بود.

مرادی کرمانی ضمن بازدید از بخش های مختلف کتابخانه شهید باهنر عنوان کرد: وجود بخش کودک در کتابخانه های عمومی یکی از موهبت های این نسل است که نسل ما از آن محروم بود و از اقدام انجام شده قدردانی کرد.

 لازم به ذکر است در این مراسم کلیپی از عملیات عمرانی کتابخانه عمومی شهید باهنر پخش شد و مسئولین و بازدید کنندگان از بخش های مختلف کتابخانه بازدید کردند و لوح یادبود کتابخانه را ثبت و امضا کردند.بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 517