1

2

3

4

5
به مناسبت هفته نیروی انتظامی نشست کتابخوان در کوهبنان برگزار شد نشست کتابخوان نیروی انتظامی شهرستان کوهبنان برگزارشد.
نشست کتاب‌خوان ویژه پرسنل نیروی انتظامی در کتابخانه عمومی شهیداول کوهبنان با حضور باقی زاده، مدیر کتابخانه‌های عمومی شهرستان؛ سرهنگ رحمانی، معاون نیروی انتظامی و جمعی از کتابداران و کارکنان نیروی انتظامی شهرستان در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی شهید اول کوهبنان برگزار و شِش عنوان کتاب با علاقه‌مندان به اشتراک گذاشته شد.در این نشست «پایی که جاماند» نوشته سیدناصرحسینی پور، توسط حجه الاسلام ایوب طاهری مسئول عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی ، «قضاوتهای حضرت علی(ع)» نوشته آیت ا...محمدتقی شوشتری، توسط سرهنگ رسول رحمانی جانشین فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان؛ «دایره المعارف مصور تاریخ جنگ ایران وعراق» نوشته جعفر شیرعلی نیا، توسط سروان علی ایزدی؛ «سبک زندگی چهارده معصوم (ع)» نوشته رضا خسروی نیا ، توسط سروان حمیدضیاءالدینی ،«کشکول نراقی» نوشته علی محمد حیدری ، توسط سروان محمدجواد اکبری و «اهالی آسمان » نوشته علیرضا بزرگ پوروافی، توسط سجاد محمدحسنی عضو فعال کتابخانه با حاضرین به اشتراک گذاشته شد.
۱_«پایی که جا ماند» ؛یادداشت‌های روزانه‌ی «سیدناصر حسینی‌پور» از زندان‌های مخفی عراق است. سیدناصر حسینی‌پور اهل روستای ده‌بزرگ در استان کهگیلویه و بویراحمد است. او در شهریورماه 1365، در چهارده‌‌‌سالگی به جبهه رفت. برادرش، سیدهدایت‌الله، جانشین واحد اطلاعات و عملیات تیپ 48 فتح بود که در کردستان به شهادت رسید. سیدناصر طی 800 روز اسارت، تحت شدیدترین شکنجه‏‌های گروهبان عراقی، ولید فرحان، قرار گرفت و کتابش را هم به او تقدیم کرد. در قسمتی از کتاب می‌خوانیم: «بعدازظهر بود. هوای شرجی جزیره مثل سرب بر سینه‌ها سنگینی می‌کرد. نوبت تعویض شیفتم بود. از اتاقک دکل دیده‌بانی پایین آمدم و جایم را با ولی یاری‌خواه عوض کردم. بالای دکل، رفتارهای دشمن را تا عمق مواضعشان در خط اول و دوم در فرم‌های مخصوص ثبت کرده بودم...» این کتاب را انتشارات «سوره مهر» منتشر کرده است.
۲_«قضاوتهای حضرت علی علیه السلام»:کتاب حاضر، ترجمه کتاب«قضاء امیرالمومنین علی بن ابیطالب علیه السلام» تالیف علامه بزرگوار و مجاهد خستگی ناپذیر، آیة الله حاج شیخ محمد تقی شوشتری میباشد.این کتاب گرانقدر، قضاوتهای محیرالعقول و معجزگونه علی علیه السلام را روایت می کند. قضاوتهایی که آنچنان اعجاب برانگیز است که اینک پس از قرنها، هنوز اندیشمندان و نوادر عالم از این درخششهای الهی، انگشت حیرت به دندان گرفته و در شگفتی فرو رفته اند.
۳_دایره المعارف مصور تاریخ جنگ:
نویسنده این کتاب جعفر شیرعلی نیا
ناشرآن سایان در 485در1396 به چاپ هفتم رسیده است. کتاب؛متشکل از با ۱۰۰۰ عکس مستند تاریخی، ۲۰۰ نقشه و ۴۰ جدول و نمودار آماری این دایره‌المعارف در واقع تلفیقی از کتاب‌های متنی، تصویری، اطلس گونه و اسنادی درباره تاریخ جنگ تحمیلی عراق علیه ایران و چگونگی انجام عملیات‌های مختلف در این زمینه است و از این رو کوشیده است تا نظر مخاطبان گوناگون کتاب‌های حوزه جنگ تحمیلی را جلب کند.
۴_ سبک زندگی چهارده معصوم(علیهم السلام):تالیف حجت السلام و المسلمین شیخ رضا خسروی نیا از چاپ خارج گردید. این کتاب با ۴۲۴ صفحه و در قطع وزیری توسط انتشارات عصر جوان در شهر قم به چاپ رسیده است.
۵_کشکول نراقی: نگاهی اجمالی به سبک زندگی و سیره اخلاقی، خانوادگی، اجتماعی، تربیتی، اقتصادی و سیاسی معصومین(ع) است. در این کتاب به ترتیب به بیان حالات و رفتارهای مختلف پیامبر اسلام(ع)، امام علی(ع)، فاطمه زهرا(س) و سایر امامان معصوم(ع) پرداخته شده و گوشه‌های از زندگانی آنان در قالب ذکر داستان‌ها و روایاتی ازآنان به تصویر کشیده است.
۶_اهالی آسمان: حاوی زندگی نامه کوتاه، و خاطراتی از پنجاه و نه شهید هوانیروز است که با عکس، مشخصات و نمونه دستخط‌هایی از آن‌ها همراه است.
اهدای لوح تقدیر مدیر کتابخانه‌های عمومی کوهبنان به ارائه‌دهندگان کتاب، بخش پایانی این نشست بود.
به همت کتابخانه شهیداول نشست کتاب‌خوان کارکنان ناجا در این کتابخانه برگزار شد.
شایان ذکر است همکاری نهاد کتابخانه‌های عمومی شهرستان و نیروی انتظامی شهرستان با هدف ترویج کتابخوانی، کاهش آسیب‌های اجتماعی و همچنین بزرگداشت هفته ناجا چندی پیش آغازگردیده است.
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 256