در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و کتابخوانی؛ تفاهم نامه همکاری مشترک بین اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان و بنیاد شهید و امور ایثارگران کرمان جلسه تفاهم نامه همکاری بین اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی و بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و کتابخوانی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان، جلسه ای  با حضور احمد وفائی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان و احمد گروئی ساردو، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کرمان و در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی به ویژه کتب تخصصی ایثار و شهادت تشکیل و موارد مشترک فی مابین بررسی و در یک تفاهم اجرای آن آغاز شد.
 احمد وفایی، مدیرکل کتابخانه های عمومی با اشاره به اینکه شیوه و سیره شهدا برای همگان به عنوان یک درس و سبک زندگی است اظهار داشت: آثار شهدا باید برای همه‌ی مردم در دسترس باشد و ما باید تلاش کنیم که این آثار را به جامعه بشناسانیم.
مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان افزود: 130 باب کتابخانه عمومی استان کرمان مجهز به بخش دفاع مقدس هستند و به 130 هزار عضو فعال خدمات ارائه می دهند. 
در این جلسه احمد گروئی ساردو ضمن ابراز خرسندی از تفاهم صورت گرفته، بیان داشت: ویژگی برتری انسان نسبت به دیگر موجودات و مخلوقات خداوند متعال، فهم و شعور اوست و این ویژگی را می‌توان بامطالعه و تحقیق به درجات بالایی رساند.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: فرهنگ کتاب‌خوانی را باید در بین جامعه گسترش داد و ما می‌توانیم با نشر کتاب‌های حوزه ایثار و شهادت این فرهنگ را در مسیر درست و با ارزشی قرار دهیم .
لازم به ذکر است یکی از مفاد این تفاهم‌نامه واگذاری بیش از 9 هزار کتب تخصصی ایثار و شهادت در اختیار بنیاد شهید و امور ایثارگران کرمان به اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان می باشد که پس از انتقال در بخش ویژه دفاع مقدس و شهدا کتابخانه مرکزی شهر کرمان ساماندهی می شوند و در اختیار عموم مردم قرار می گیرند.


بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 21