در نشست مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با شهردار کرمان مطرح شد: اجرای فعالیت ها و برنامه های مشترک برای ارتقا فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در شهر کرمان مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و جمعی از مسئولین کتابخانه ها و کارشناسان ستادی با شهردار کرمان دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، احمد وفائی، مدیرکل کتابخانه های عمومی و جمعی از مسئولین کتابخانه ها و کارشناسان ستادی با سید مهران عالم زاده، شهردار کرمان دیدار کردند .

احمد وفایی، مدیرکل کتابخانه های عمومی با بیان اینکه از ابتدای سال 98 تا کنون در کرمان آمار امانت کتاب 50 درصد، عضویت 25 درصد، منابع 10 درصد رشد داشته است نشان دهنده‌ی علاقه مردم و نیز نیاز به فضاهای بیشتر کتابخوانی است که با حمایت شهرداری و اجرای برنامه های تبلیغی و ترویجی زمینه برای فعالیت بیشتر نیز فراهم است.  

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمان نیز در این دیدار اظهار داشت: فرهنگ، روح شهر است و عنایت ویژه شهردار به فرهنگ و موضوع کتاب و کتابخوانی در خور تقدیر و تشکر است.

وی در ادامه گفت: استان کرمان با 130 هزار عضو کتابخانه، نیازمند فضاهای فرهنگی و مطالعاتی بیشتری است که همت شهرداری ها و سایر دستگاه ها را می طلبد.

عالم‌زاده، شهردار کرمان نیز در این نشست اظهار داشت: وقتی حوزه‌ی فرهنگی اجتماعی در شهر فعال است، مردم رضایتمندی خود را نشان می‌دهند و حتی برخی از فعالیت‌های فرهنگی هنری بازتاب و ثمرات مطلوب‌شان از اثرات اجرای برخی پروژه‌های عمرانی بیشتر است. به همین دلیل در این دوره تا آنجا که می‌توانیم در این حوزه تلاش خواهیم کرد.

عالم زاده گفت: بحث نیم درصد سهم کتابخانه‌ها را تا آنجا که بتوانیم به موقع پرداخت کرده و با بهتر شدن اوضاع درآمدی شهرداری، تلاش می‌کنیم بدهی‌‌های شهرداری در این خصوص را بپردازیم.

عالم‌زاده در پاسخ به درخواست مدیرکل کتابخانه های عمومی در خصوص نیاز شهر به کتابخانه مرکزی جدید به دلیل کمبود فضا و مشکلات فرسودگی ساختمان های فعلی کتابخانه ها، خاطرنشان کرد: در مورد کتابخانه‌ی مرکزی نیز این مساله‌ی دغدغه‌ی ما هم است که یک کتابخانه‌ی مرکزی در خور شأن مردم کرمان و به خصوص جوانان این شهر داشته باشیم و انشالله در برنامه ریزی ها و طرح های پیش رو در نظر گرفته شود.

وی در خصوص اجرای پروژه‌های مشارکتی با اداره کل کتابخانه‌ها گفت: متناسب با فضای شهر، هم کتابخانه و هم فضاهای فرهنگی هنری کم داریم که باید در این زمینه ها توسعه داشته باشیم.


بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 56