با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی انجام شد: نشست کتاب خوان فرهیختگان شهرستان کوهبنان برگزارشد. به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کوهبنان و با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی، نشست کتاب خوان فرهیختگان شهرستان کوهبنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان، به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کوهبنان نشست کتاب‌خوان فرهیختگان ویژه اساتید حوزه، دانشگاه و دانشجویان با حضور مسئولان شهرستان، محسن ایزدی، معاون فرماندار؛ حجت‌الاسلام عباس جعفری، امام جمعه و رئیس حوزه علمیه امام صادق(ع)؛ حجه الاسلام قربانی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان؛ محمدرضا قطبی، رئیس دانشگاه آزاداسلامی؛ خلیل الله باقی زاده، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی در محل دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان برگزارشد.                                                                                                                                  

در این نشست 7 عنوان کتاب توسط اساتید حوزه و دانشگاه معرفی شد.
کتاب « سیاحت شرق » ، نوشته: آقانجفی قوچانی (ره)، توسط، حجت‌الاسلام والمسلمین یوسف محمودی، مدرس حوزه علمیه امام جعفرصادق(ع) شهرستان معرفی شد؛ این کتاب زندگینامه مولف است که نخستین بار در سال ۱۳۰۷ش نگاشته شده و در سال ۱۳۵۱ش تصحیح و در شش فصل منتشر شده است. بیان مواعظ اخلاقی، عبرت‌های تاریخی و ذكر معارف اسلامی شیعی و برخی مباحث انتقادی سیاسی - اجتماعی در قالب و لابه‌لای خاطره‌‌ها، گزارش وضعیت مردم ایران و عراق و حوزه‌های علمیه و برخی رخدادهای تاریخی از مطالب این کتاب است. ادبیات عامه پسند و طنزگونه، ایجاز، به كار بردن تعبیرهای محلی، استفاده از ضرب المثل‌، استفاده فراوان از شواهد شعری و تصویرسازی‌های جذاب، از مهمترین ویژگی‌های نوشتاری سیاحت شرق است.
کتاب  «مبانی زمین شناسی برای همه » از انتشارات  سازمان زمین شناسی، توسط: محمدرضا قطبی، رئیس و استاد زمین شناسی دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان معرفی شد که وی با اشاره به تأثیرگذار بودن برگزاری نشست های کتاب خوان به صورت تخصصی و برای اقشار خاص جامعه، اظهار کرد: مطالعه کتاب برای مسئولان که در حوزه تصمیم گیری و تصمیم سازی جامعه حضور دارند بسیار مهم و حائز اهمیت است. قطبی  به جایگاه دانشگاه ها در حوزه علم و دانش اشاره کرد و افزود: دانایی و توانایی رابطه متقابل و دوسویه ای با یکدیگر دارند. وی در معرفی کتاب گفت: زمین‌شناسی دانش شناخت زمان و چگونگی پیدایش زمین و تکامل آن، مواد تشکیل‌دهنده، ساختارها و رویدادهایی مانند کوهزایی و تشکیل اقیانوس‌ها و همچنین پیدایش جانداران در طول تاریخ آن است.
مریم خواجه پور، استاد دانشکده اقتصاد دانشگاه پیام نورکوهبنان کتاب «چهار اثر از فلورانس اسکاول شین» را  از جمله کتاب‌هایی دانست  که نه تنها در دنیا، که در ایران نیز با بخت و اقبال خوبی همراه شده و مخاطبان زیادی پیدا کرده است. این کتاب بیش از ۶۰ بار در ایران تجدید چاپ شده و نوشته فلورانس اسکاول شین، تصویرگر و هنرمند آمریکایی است که مسیر زندگی‌اش به ناگه از میانه عمر تغییر کرده است. پس از این تحول، زندگی اسکاول شین به سمت و سویی می‌رود که همراه با خودش، زندگی هزاران نفر دیگر نیز تحت تأثیر قرار می‌گیرد. او به فرقه اندیشه نو می‌پیوندد و به عنوان نویسنده‌ای متافیزیکی، با نوشتن کتاب روانشناسی و موفقیت در راه ترویج دیدگاه‌های این فرقه تلاش می‌کند.اسکاول شین که سال‌ها در نیویورک دانش الهی را تدریس می‌کرده، به واسطه کلاس‌ها و سخنرانی‌هایش به هزاران تن از مردم در گشودن گره‌ها و از بین بردن مشکلات زندگی‌شان کمک کرده است.با نگاهی به کتاب « چهار اثر فلورانس اسکاول شین» بخشی از آموزه‌هایی را که اسکاول شین در هر بخش بیان کرده با هم مرور می‌کنیم.
ستار میدانی، استاد دانشکده کامپیوتر ونرم افزار دانشگاه آزاد در معرفی کتاب تجارت الکترونیک وامنیت شبکه گفت: شرايط در حال تغيير دنياي كار در مشاغل گوناگون، توسعه فناوريها و تحقق توسعه پايدار، مولفان  را بر آن داشت تا برنامه هاي درسي و محتواي كتابهاي درسي را در ادامه تغييرات پايه هاي قبلي براساس نياز كشور و مطابق با رويكرد سند تحول بنيادين آموزش و پرورش و برنامه درسي ملي جمهوري اسلامي ايران در نظام جديد آموزشي بازطراحي و تأليف كنند. مهمترين تغيير در كتابها،آموزش و ارزشيابي مبتني بر شايستگي است. شايستگي، توانايي انجام كار واقعي به طور استاندارد و درست تعريف شده است.
زهرا احمدی، استاد  مطالعات زنان دانشگاه آزاد شهرستان درمعرفی کتاب «اخلاق اثر » نوشته: حجة الاسلام و المسلمین شیخ محمدرضا جباران  که ترجمه ی «الاخلاق» عالم بزرگ آیت الله مرحوم سید عبدالله شبر قدس سره است بیان کرد:از جمله عواملی که مترجم را به ترجمه ی این کتاب وا داشته، ارزش اخلاقی و جایگاه معنوی نویسنده است نه نحوه ی تالیف و شیوه ی نگارش و امثال آن و در مورد اثر این کتاب می‌گوید: اثری که این کتاب در خواننده ی خود باقی می‌گذارد بیش از آنکه مرهون خصوصیات کتاب باشد مدیون ویژگی‌های روحی و برجستگی‌های اخلاقی مؤلف است.  
محبوبه شفیعی نژاد، استاد حسابداری دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان ،کتاب 1000نکته کلیدی ومهم تربیت فرزند ترجمه: محمد جعفر کندی را اینگونه معرفی نمود: کتاب  حاضر در نظر دارد موقعیتی را فراهم کند تا قبل از ایجاد مشکل و صرف وقت برای پیدا کردن راه ها و وسایل حل آن، یا از مشکل جلوگیری کنند و یا راه حل آن را از قبل بدانند؛ گرچه هر پدر و مادری روش مخصوصی برای حل مشکلات دارند ولی بعضی از فوت های کوزه گری را واقعاً باید از دیگران آموخت. بعضی از راه کارهای آن کاملاً غیر متداول و بعضی آشناتر به نظر می رسند. به هر حال این کتاب برای هر فردی یک نکته دارد و هر خانواده می تواند افکار و پیشنهادهایی را از این کتاب بگیرد که زندگی روزمره او را دگرگون سازد. مطالب زیاد دیگری نیز در این کتاب وجود دارد که به شما در برخوردهای روزانه برای سالم و سلامت نگه داشتن فرزندتان کمک می کند. هر پدر یا مادری تجربه حوادث ناخواسته ای را دارد و چه خوب می شد اگر با پیش بینی قبلی نمی گذاشتیم این اتفاق بیافتد.
انسیه سلاجقه، دانشجوی دوره دکترای برق قدرت  به معرفی کتاب راهنمای خودمراقبتی برای سفیران سلامت پرداخت وگفت:خودمراقبتی  گام اول سلامت است. گام اول سلامت، همین است که ما یاد بگیریم خودمان از خودمان مراقبت کنیم. بین 65تا 85 درصد از مراقبت هایی که به سلامت ما منجر می شود، محصول همین خودمراقبتی است؛ یعنی فعالیت هایی که خودیا خانواده مان برای حفظ یا ارتقای سلامت مان، پیشگیری از ابتلای مان به بیماری، درمان بیماری مان یا کاهش عوارض آن انجام می دهیم. بین اعضای خانواده، معمولا مادران مهم ترین نقش مراقبتی را بر عهده دارند.    
در پایان نیز از معرفی‌کنندگان کتاب، با لوح سپاس و کتاب تقدیر شد.  

بيشتر
 [PageVisit]