با معرفی 5 اثر: نشست کتاب خوان تخصصی در کرمان برگزار شد همزمان با بیست و هفتمین دوره هفته کتاب، نشست کتاب خوان تخصصی با حضور 5 مولف و مترجم کرمانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، نشست کتاب خوان تخصصی با حضور 5 مولف و مترجم کرمانی، کتابداران و اساتید دانشگاه و با معرفی5 اثر در سالن باستانی پاریزی کتابخانه مرکزی کرمان برگزار شد.

در نشست کتاب خوان تخصصی 5 اثر توسط نویسندگان و مترجمان کتاب ها  به شرح ذیل به حاضرین معرفی شدند.

کتاب «آخرین رز کشمیری»، ترجمه: علیرضا دوراندیش، نشر: قطره؛ کتاب آخرین رز کشمیری، رمانی نوشته ی باربارا کلورلی است که اولین بار در سال 2001 به چاپ رسید.

کتاب «پری ماه» ، نوشته: لیلا راهدار، نشر: نون؛ «پری ماه» داستانی درباره خشکسالی است و ویژگی اصلی این رمان حضور و وجود عناصر پررنگ اقلیمی از باورها و فرهنگ عامه گرفته تا زندگی روزمره مردمان امروز است.


کتاب «شکار کبک» ، نوشته: رضا زنگی آبادی، نشر: چشمه؛ رمان «شکار کبک» اثر رضا زنگی‏ آبادی از نایاب‏ترین نمونه‌های پرداخت به معضل قتل‏های سریالی است. نویسنده به قصد جذب مخاطب، رمان را با شروعی کوبنده و جذاب آغاز می‌کند. «قدرت» قهرمان اصلی رمان به بیماری‏ اش توجه نمی کند و ناتوان در برابر میلی آتشین به قتل که در وجودش رخنه کرده از بستر بلند می‏شود و دنبال شکار می‏رود.


کتاب شعر «و احتمال چاقوی ابراهیم»، نوشته: سید رضا ملکی، نشر: مانیا هنر ؛ کتابی با مضامین شعر اجتماعی است و  این کتاب در سه مجموعه با نام های «روایت های منقضی»، «ازمن/ظن/زن» و «شروق»، سروده هایی از شاعر را که در قالب شعر نو جان گرفته اند در خود جای داده است.

کتاب «رسوایی قرن و دیگر نوشته ها»، ترجمه: مهدی نمازیان، نشر: کوله پشتی؛ این کتاب شامل 42 نوشته مطبوعاتی مارکز است که بین سال‌های دهه‌ 50 تا 80 میلادی در نشریات مختلف به چاپ رسانده است.
درباره ارزش و اهمیت کتاب «رسوایی قرن» همین بس که خود مارکز گفته است: «نه دلم می‌خواهد مرا با صد سال تنهایی به یاد بیاورند، نه با جایزه‌ نوبل. دوست دارم با نوشته‌های مطبوعاتی‌ام از من یاد کنند.»

بيشتر
 [PageVisit]