همزمان با هفته کتاب ؛ دیدار کتابداران و مسئولین کتابخانه ها با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان مدیرکل، کارکنان، جمعی از مسئولین و کتابداران استان کرمان با حجت الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، مدیرکل، کارکنان، جمعی از مسئولان و کتابداران استان کرمان با حجت الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان دیدار کردند.

حجت‌الاسلام و المسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان در این دیدار، اظهار داشت: جامعه ای پیشرفته است که سرانه مطالعه آن بالا باشد و مردم با کتاب دوست باشند. کتاب نقش مهمی در زندگی ما دارد و حیات معنوی ما به کتاب و کتابخوانی وابسته است.

وی با بیان اینکه کتاب یاری دلسوز، صادق و همراه است، تصریح کرد: کتاب اجازه نمی دهد اندیشه افراد بزرگ از بین برود و آن را منتقل می کند و هرچه کتابخوان ها زیاد شوند، اندیشه ها بیشتر منتقل می شوند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان افزود: فعالان حوزه کتابخانه ها رسالت بزرگی بر عهده دارند؛ چراکه باید متناسب با ذائقه کتابخوانان، کتاب خوب به آنان معرفی کنند.

وی با اشاره به شیوه های ترغیب مردم به کتابخوانی، گفت: خوشبختانه وضعیت کتابخانه های عمومی استان مطلوب است. با این وجود، هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم. امیدواریم کتابخوانی هر چه بیشتر ترویج شود.

احمد وفائی، مدیرکل کتابخانه های عمومی در این دیدار گزارشی از عملکرد کتابخانه های عمومی استان ارائه داد و اظهار داشت: بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در سال ۹۸، با شعار «حال خوش خواندن» همراه با برنامه های متنوع فرهنگی و ترویجی در کتابخانه های عمومی استان در حال برگزاری است.

در این دیدار تعدادی از مسئولان کتابخانه های عمومی گزارشی از فعالیت های کتابخانه های عمومی محل خدمت خود ارائه کردند.

بيشتر
 [PageVisit]