با هدف تشریح برنامه های بیست و هفتمین دوره هفته کتاب؛ نشست خبری مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمان برگزار شد نشست خبری مدیرکل کتابخانه های عمومی کرمان با تشریح برنامه های کتابخانه های عمومی کرمان در آستانه هفته کتاب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان؛ احمد وفائی، مدیرکل کتابخانه های عمومی در نشست خبری به مناسبت هفته کتاب اظهار کرد: بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی با شعار "حال خوش خواندن" از ۲۳ آبان ماه آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه برنامه های مختلفی برای تبلیغ، ترویج و افزایش اعضای کتابخانه ها و کمک به افزایش سرانه مطالعه در هفته کتاب در نظر گرفته شده، افزود: مطالعه در فضای مجازی، اینترنت و ... صورت می گیرد اما کتاب حس زیبا و دلنشینی دارد و آرامشی می دهد که شاید سایر موارد نداشته باشد.

 مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمان با اشاره به بیش از 130 هزار نفر عضو کتابخانه های عمومی استان کرمان هستند، اظهار کرد: این آمار افزایش شش درصدی را نسبت به سال قبل نشان می دهد

مدیرکل کتابخانه های استان کرمان گفت: ۱۰۱۷ برنامه فرهنگی در 130 باب کتابخانه‌های عمومی استان کرمان در هفته کتاب برگزار می شود که رونمایی کتاب، نشست های کتابخوانی، نقد و بررسی کتاب، مسابقات کتابخوانی، جمع خوانی، زنگ مطالعه، طرح"یک ساعت مطالعه" که توسط استاندار کرمان در استانداری آغاز شد و ... از جمله این برنامه هاست. وی افزود: در سال جاری میزان امانت کتاب در کتابخانه های استان کرمان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۵ درصد رشد داشته و یک میلیون و ۲۰۰ هزار جلد کتاب در یک سال گذشته به امانت رفته است. وفایی گفت: ۱۲ باب کتابخانه در ۶ ماهه نخست امسال تعمیر و در هفته کتاب بازگشایی شده و کتابخانه شهید مفتح کرمان که نیاز به تعمیر اساسی داشت، تعمیرات انجام و فضای کتابخانه به روز شده که ۲۹ آبان ماه جاری بازگشایی می شود.

وی با اشاره به تجلیل از خادمان و فعالان حوزه کتاب در هفته جاری در کرمان بیان کرد: در زمینه جذب مشارکت خیران و بنگاه های اقتصادی تلاش می کنیم که در این راستا عملیات احداث کتابخانه مرکزی شهرستان زرند با مشارکت شرکت فولاد ایرانیان (میدکو) و کتابخانه رمشک قلعه گنج نیز با مشارکت بنیاد علوی و بنیاد مستضعفان در هفته کتاب امسال آغاز می شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: در مراسم ملی هفته کتاب که روزهای اخیر در یزد برگزار شد، هشت عنوان برتر از جمله کتابدار نمونه کشوری، کتابخوان خردسال نمونه کشور، خیّر نمونه کشوری و انجمن نمونه کشوری از استان کرمان بودند و تقدیر ویژه از فعالیت های فرهنگی، تبلیغی و ترویجی از کرمان صورت گرفت. وفایی با بیان اینکه در مسابقه خاطره نویسی کشوری نیز سه برگزیده اول تا سوم از استان کرمان بودند.

بيشتر
 [PageVisit]