گفت و گو با مسئول کتابخانه شهید اول کوهبنان؛ موفقیت کتابداران در کتابخانه حاصل کار گروهی است مهدیه حاجی زاده، مسئول کتابخانه شهید اول شهرستان کوهبنان و کتابدار برتر سال ۹۷ در بخش تقدیر ویژه، موفقیت خود و کتابخانه را نتیجه کار گروهی دانست.

مهدیه حاجی زاده، مسئول کتابخانه شهید اول شهرستان کوهبنان و کتابدار برتر سال ۹۷ در گفتگو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی کرمان، موفقیت خود را نتیجه کار گروهی دانست.

حاجی زاده اظهار داشت: سال ۹۷ دومین سال متوالی بود که کتابخانه شهید اول کوهبنان از نظر کار گروهی برتر می شد و مسئول و کتابدار این کتابخانه نیز در بخش تقدیر ویژه انتخاب شدند  و این امر باعث افزایش همدلی و صمیمیت میان همکاران شد و به این نتیجه رسیدیم که کار گروهی حتما نتایج خوبی خواهد داشت.

وی در ادامه عنوان کرد: از آن جایی که افزایش سلامت اجتماعی در گرو افزایش آگاهی افراد است،‌ مطالعه کتاب می تواند نقش موثری در سلامت اجتماعی داشته باشد. بی‌شک کتابخانه ها می توانند در این زمینه نقش موثری ایفا کنند. در کتابخانه ما، سعی شد با معرفی کتاب های مناسب و جذاب برای اعضا، زمینه ارتقای آگاهی و افزایش سلامت اجتماعی آنان فراهم شود؛ جلسات جمع خوانی کتاب، معرفی کتب مناسب و فاخر در سلسله نشست های کتاب خوان و عضویت رایگان تمامی افراد در کتابخانه از جمله طرح هایی بود که با این هدف در کتابخانه اجرا شد.

مسئول کتابخانه شهید اول کوهبنان، اظهار داشت: تمرکز بیشتر کتابخانه ما بر انجام فعالیت هایی بود که به واسطه آن ها مخاطب بیشتری جذب کتابخانه شود. طرح امانت سیار در مدارس شهرستان از جمله فعالیت هایی بود که جذب مخاطب نوجوان را به دنبال داشت. این برنامه با عنوان طرح های نویسنده کوچک؛ بال های کاغذی و سفیران دانایی به صورت متناوب در سطح مدارس ابتدایی شهر کوهبنان انجام شد و باعث حضور بیشتر دانش آموزان در کتابخانه شد. طرح یک روز با کتاب و تربیون آزاد «چرا کتاب نمی خوانیم؟» در سطح مدارس متوسطه برگزار شد. همچنین برگزاری برنامه هایی نظیر قصه گویی، نمایش عروسکی و کارگاه کاردستی و خلاقیت، دعوت از  مهد کودک ها و پیش دبستانی ها جهت بازدید از کتابخانه و انجام برنامه های متنوع فرهنگی در بخش کودک نیز به منظور جذب کودکان به کتاب و کتابخانه انجام شد.

بيشتر
 [PageVisit]