همزمان با هفته کتاب؛ مدير کل کتابخانه های عمومی استان کرمان از برگزاری 1017 برنامه ويژه هفته کتاب خبر داد مدير کل کتابخانه های عمومی استان از برگزاری 1017 برنامه های فرهنگی در هفته کتاب خبر داد و برنامه های ويژه اين هفته را تشريح کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، احمد وفائی، مدير کل کتابخانه های عمومی بر لزوم برگزاری کیفی برنامه های فرهنگی هفته کتاب تاکید کرد و گفت: هفته کتاب و کتابخوانی فرصت مناسبی برای ترویج فرهنگ کتابخوانی و آگاه سازی مردم از خدمات کتابخانه ها است لذا ويژه برنامه های هفته کتاب استان از 23 آبان آغاز و تا 30 آبان ادامه دارد.

وفائی در تشریح فعالیت های هفته کتاب استان عنوان کرد:  برنامه های فرهنگی بیست و هفتمین دوره هفته کتاب استان، با شعار حال خوش خواندن برگزار می شود که نشست های کتابخوان، مسابقات کتابخوانی، رونمایی کتاب، جلسات نقد و بررسی کتاب با حضور منتقدان و نویسندگان،  تالار گفت و گو، اجرای برنامه های ویژه کودکان و نوجوانان و... از جمله برنامه های فرهنگی کتابخانه های عمومی است.

وفائی از بازگشائی کتابخانه عمومی شهید مفتح در  روز 29 آبان خبر داد و اظهار داشت : در این روز همزمان با مراسم تکریم از خادمان کتاب، کتابداران و فعالان کتابخانه ها ، کتابخانه عمومی شهید مفتح بازگشایی خواهد شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی افزود: در این هفته آغاز احداث کتابخانه مرکزی زرند و کلنگ زنی این کتابخانه و همچنین افتتاح کتابخانه کوثر ولایت ریگان انجام خواهد شد.

وی در ادامه عنوان کرد: تعداد 1017 برنامه فرهنگی شامل 140 نشست های کتاب‌خوان، 84 مسابقات کتاب‌خوانی، 8 جلسات معرفی و نقد کتاب، 3 عنوان رونمایی کتاب، 50 نمایشگاه کتاب در محل کتابخانهو 785 برنامه فرهنگی و ترویجی در ایام بیست و هفتمین دوره هفته کتاب با شعار حال خوش خواندن برگزار می شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی از برپایی میز خدمت اداره کل کتابخانه های عمومی در مصلی امام علی همزمان با نماز جمعه روز 23 آبان خبر داد و اظهار داشت: با اشاره به اهمیت نقش نهاد نماز جمعه و ائمه محترم جمعه در ترویج فرهنگ مطالعه گفت: کتابداران و کارکنان اداره کتابخانه های عمومی با حضور در نماز جمعه ، خدمات کتابخانه ها معرفی و عضو گیری رایگان انجام خواهد داد.

 در ادامه وفائی به برنامه هایی از جمله تجدید میثاق با آرمان های شهدا و دیدار با خانواده معظم شهدا، اهدا کتاب، ملاقات کتابداران و اعضای کتابخانه‌های عمومی با مقامات و مسئولین، حضور روسای ادارات شهرستان‌ها در نماز سیاسی عبادی جمعه به منظور ارائه گزارش عملکرد کتابخانه‌های عمومی، انجام تبلیغات میدانی و اطلاع رسانی از طریق صدا و سیما و رسانه‌های استان، جذب مشارکت‌ مردمی و کمک‌های خیرین، اجرای طرح نذر کتاب، تشکیل جلسات انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌ها، برنامه‌های آموزشی؛ داستان‌نویسی، طراحی و نقاشی، نویسندگی، خوشنویسی، برگزاری جلسات شعرخوانی و ثبت نام رایگان از مراجعین به کتابخانه‌های عمومی در روز ۲5 آبان از مهم ترین فعالیت‌های برنامه‌ریزی شده برای این ایام است.

وفائی، در پایان با تأکید بر بازدید مسئولان در هفته کتاب از کتابخانه‌های عمومی استان و توجه به کتاب و کتابخوانی خاطرنشان کرد: زمینه‌های لازم برای بازدید اقشار مختلف مردم از کتابخانه‌های عمومی استان فراهم‌ شده است.

بيشتر
 [PageVisit]