در راستای گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی صورت گرفت: اداره کل کتابخانه‌های عمومی و فرماندهی نیروی انتظامی کرمان تفاهم‌نامه همکاری امضاء کردند تفاهم‌نامه همکاری مابین اداره کل کتابخانه‌های عمومی و نیروی انتظامی استان کرمان با هدف توسعه فرهنگ مطالعه در سطح استان و استفاده از زمینه‌های مشترک برای همکاری به امضا رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی کرمان، در هفته نیروی انتظامی آیین امضای تفاهم‌نامه همکاری مابین اداره کل کتابخانه‌های عمومی و نیروی انتظامی استان کرمان، با حضور سردار  عبدالرضا ناظری، فرمانده نیروی انتظامی استان، احمد وفائی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی و جمعی از مسئولین در سالن کوثر فرماندهی نیروی انتظامی برگزار شد.

وفائی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در این نشست، با اشاره به خدمات کتابخانه‌های عمومی در راستای ترویج فرهنگ مطالعه اظهار داشت: کتابخانه‌های عمومی به‌عنوان مرکزی فرهنگی با ارائه خدمات کتاب و کتابخوانی و اجرای برنامه‌هایی از قبیل نشست‌های کتاب خوان، مسابقات کتابخوانی و برگزاری فعالیت‌های فرهنگی از جمله قصه‌گویی، شاهنامه‌خوانی، نمایش خلاق در بخش‌های کودک و نوجوان نقش مهمی در توسعه فرهنگی ایفا می‌کنند.

وفائی با عنایت به مفاد تفاهم نامه منعقده گفت: در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی و کاهش آسیب‌های اجتماعی و همچنین ایجاد کتابخانه‌های مشارکتی در مراکز ناجا، برگزاری نشست های کتابخوانی و یک ساعت مطالعه و ... در تفاهم نامه دیده شده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی ابراز امیدواری کرد که با فعالیت‌های مشترکی که در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی به صورت متقابل انجام خواهد پذیرفت شاهد افزایش سرانه مطالعه در ارزیابی های 6 ماهه باشیم .

شایان ذکر است برقراری هرچه بیشتر نظم و امنیت کتابخانه‌های عمومی کرمان به‌ویژه کتابخانه‌های عمومی موجود در پارک‌ها توسط نیروهای انتظامی، برگزاری کلاس‌های آموزشی انتظامی از جمله پیشگیری از جرایم، فضای تبادل اطلاعات و ارتباطات، معاونت اجتماعی و مشاوره، بهره گیری از تابلوهای تبلیغاتی فرماندهی انتظامی برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه دو ساله است.


 
بيشتر
 [PageVisit]