1
کلنگ احداث کتابخانه مرکزی خیر ساز سیرجان به زمین زده شد؛ اسماعیل شفاعی: خیران کرمانی تا کنون ۳۱ کتابخانه ساخته اند با حضور اسماعیل شفاعی، معاون اداری و مالی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، سید هادی حسینی معاون حقوقی و مجلس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، محمدجواد حسین زاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی و جمعی از مسئولان استان کرمان، کلنگ احداث کتابخانه خیر ساز سیرجان به زمین زده شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان؛  با حضور معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون اداری و مالی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیر کل کتابخانه های عمومی؛ نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی و جمعی از اهالی فرهنگ و هنر و رسانه؛ کلنگ احداث کتابخانه خیر ساز سیرجان به زمین زده شد.

سید هادی حسینی معاون حقوقی و مجلس  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم با تجلیل از خیر فرهنگی که ساخت این کتابخانه را متقبل شده؛ گفت: رفع نیاز فرهنگی جامعه در گرو حمایت نیکوکاران و خیرین است تا بتوان کمبودها و خلا ها را پر کرد.

اسماعیل شفاعی معاون اداری و مالی نهاد کتابخانه های عمومی کشور نیز در سخنانی گفت : تاکنون ٣١ کتابخانه توسط نیکوکاران این استان ساخته شده است. این کتابخانه با اعتبار ١٠٠ میلیارد ریال و در ٥ هزار مترمربع زیربنا ساخته می شود و اصغر ایرانمنش برادر شهید علی ایرانمنش خیر و نیکوکار آغاز عملیات احداث کتابخانه مرکزی سیرجان و تأمین هزینه های آن را متقبل شده است.

در این مراسم اصغر ایرانمنش که تاکنون چند مجموعه فرهنگی و مذهبی را با ٥٠ میلیارد ریال هزینه احداث کرده است در سخنانی گفت: امروز که نیاز فرهنگی شهرستان را در  احداث کتابخانه مرکزی دیدم، مایملک زندگی خود را برای این امر مهم فرهنگی اختصاص دادم و امیدوارم پس از ساخت، بتوانم ان را تجهیز کنم.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 365