1
نشست خبری مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمان : برنامه های کتابخانه های عمومی استان در بیست و ششمین دوره هفته کتاب اعلام شد مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمان با ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های استان فعالیت های هفته کتاب این اداره کل را تشریح کرد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه ها، محمدجواد حسین زاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمان در نشست خبری ضمن تبریک فرارسیدن بیست و ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران گفت: همه متولیان حوزه کتاب و کتابخوانی و به ویژه اداره کل کتابخانه های عمومی استان با اجرای برنامه های متعدد و ارائه برنامه ها و اقدامات سالیانه خودشان تلاش می نماید کتاب و کتابخوانی در جامعه ارتقا یابد.
حسین زاده با اشاره به شاخص های کتابخانه ها عمومی، گزارشی از وضعیت کتابخانه های استان ارائه داد: استان کرمان 132 باب کتابخانه با یک میلیون و 600 هزار جلد کتاب عمومی دارد و 135 هزار نفر عضو کتابخانه های عمومی استان هستند و در حوزه نشریات بیش از 150 هزار جلد نشریه در کتابخانه های عمومی موجود است.
وی تصریح کرد: مردم کرمان در سال گذشته بیش از یک میلیون و 400 هزار جلد کتاب از کتابخانه های عمومی استان به امانت گرفتند و کتابخانه های عمومی این استان 2 میلیون و 900 هزار مراجعه کننده در مدت یاد شده داشته است.
حسین زاده گفت: مردم استان کرمان در 7 ماه نخست امسال نیز یک میلیون و 300 هزار نفر مراجعه کننده داشته که 600 هزار جلد کتاب به امانت بردند.
وی افزود: بیش از 64 هزار و 500 متر فضای کتابخانه های استان است و سرانه کتابخانه ها به ازای هر 100 نفر 2 متر فضا موجود است و به ازای هر 20 هزار 900 نفر یک باب کتابخانه عمومی و به ازای هر 100 نفر 57 جلد کتاب در کتابخانه های عمومی استان کرمان موجود است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمان عنوان کرد: تمامی کتابخانه های عمومی به امکانات نرم افزاری و سخت افزاری مجهز شده است  و کلیه امور مربوط به کتابخانه های عمومی از طریق برنامه های نرم افزاری انجام می شود.
وی افزود: در جشنواره کتاب رضوی امسال بیش از 70 هزار نفر از جوانان و نوجوانان و مردم فهیم استان شرکت کردند.
حسین زاده از کمک  300 میلیون تومانی خیر کرمان در سال جاری خبر داد و گفت : خیرین کتابخانه ساز در استان کرمان بازوی توانمند کتابخانه ها هستند و  16 هزار مترمربع از فضای کتابخانه های استان توسط خیرین ساخته شده است که 30 کتابخانه استان را پوشش داده است.
 
 
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمان با بیان اینکه بیش یکهزار برنامه برای هفته کتاب در استان کرمان برنامه ریزی شده است تا مردم این استان توجه بیشتری به کتاب و کتابخوانی و کتابخانه های عمومی داشته باشند وی افزود : بازگشایی سه باب کتابخانه عمومی و افتتاح کتابخانه عمومی شهید باهنر شهر کرمان در برنامه های این هفته وجود دارد.
وی تصریح کرد: در سال گذشته بیش از 1300 نشست کتابخوان با معرفی بیش از 6892 کتاب، 1265 برنامه ویژه کودک و نوجوان ، بیش از 4 هزار فعالیت فرهنگی، 900 مسابقه کتابخوانی در سطح کتابخانه های عمومی استان برگزار شده است و در هفته کتاب امسال بیش از 290 نشست کتابخوان و 60 مسابقه کتابخوانی برنامه ریزی و اجرا خواهد شد.
حسین زاده عنوان کرد: در زمینه شاداب سازی و تامین فضاهای کتابخانه ای ویژه کودک و نوجوان فعالیت های ارزنده ای صورت گرفته است.
وی در ادامه به نام گذاری هفته کتاب از سال 1372 اشاره کرد و گفت :  امسال که بیست و ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی است سعی شده است با برنامه ریزی های انجام شده باشکوه تر از هر سال برگزار شود. 
حسین زاده ادامه داد: برنامه تجلیل از کتابداران، خادمان و خیران، اعضا و فعالان کتابخوانه ها و کارگاه داستان نویسی در کتابخانه مرکزی شهر کرمان با حضور هوشنگ مرادی کرمانی نویسنده توانای کشور روز شنبه و یکشنبه هفته آینده برگزار می شود.
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 320