1
از ابتدای سال 97 تاکنون: تعداد 2959کتاب در 528 نشست‌کتاب‌خوان در کتابخانه‌های عمومی استان کرمان معرفی شد کتابخانه های عمومی کرمان میزبان برگزاری 528 نشست کتاب خوان و معرفی بیش از 2959عنوان کتاب در این نشست ها شدند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان، محمدجواد حسین زاده، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اظهار داشت: نشست های کتاب خوان با هدف ترویج مطالعه و کتابخوانی، به اشتراک گذاری کتاب‌های خوانده شده و معرفی کتاب‌های مفید و کاربردی در کتابخانه های سراسر استان برگزار می شود.
حسین زاده تصریح کرد: در سلسله نشست های این طرح، کتابداران کتابخانه‌های عمومی، نویسندگان، فرهیختگان، فعالان رسانه، اعضای کتابخانه‌های عمومی و همه علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی و به ویژه اعضای کودک و نوجوان مشارکت داشتند.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان با تاکید بر اینکه برگزاری جلسات نشست کتاب خوان موجب ترویج فرهنگ مطالعه می شود، گفت: از این تعداد نشست برگزار شده،404 نشست کتاب خوان کتابخانه ای، 120 نشست کتاب خوان مدرسه ای، 4  نشست کتاب خوان تخصصی و ویژه بوده است.
. در مجموع 2959 نفر در نشست های کتاب خوان ، کتابهای خوانده شده خود را معرفی کردند که 595 نفر دانش آموزان بودند
حسین زاده با اشاره به اهمیت پیوند بین مدارس و کتابخانه ها عنوان کرد: نشست های کتاب خوان مدرسه ای حلقه گمشده پیوند میان کتابخانه ها و مدارس است که می تواند در رشد و بالندگی اعضای کودک و نوجوان موثر باشد.
وی در ادامه افزود: در نشست های کتابخوان مدرسه ای 120 تعداد کتاب معرفی شده است و دانش آموز و اولیای مدرسه در این نشست ها مشارکت فعال داشته اند.
لازم به ذکر است نشست های تخصصی دفاع مقدس، به مناسبت هفته دفاع مقدس؛ نشست تخصصی نیروی انتظامی، به مناسبت هفته نیروی انتظامی؛ نشست تخصصی مادران و .... برگزار شده است.
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 398