1
بازدید نماینده مجلس از کتابخانه عمومی شهید اول شهرستان کوهبنان رئیس مجمع نمایندگان استان و نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی از کتابخانه عمومی شهید اول شهرستان کوهبنان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، حسین امیری، رئیس مجمع نمایندگان استان و نماینده مردم کوهبنان در مجلس شورای اسلامی به همراه حسین سالاری، فرماندار؛ پدرام رجب زاده، بخشدار مرکزی کوهبنان و جمعی از مسؤلین شهرستان از کتابخانه های عمومی شهرستان کوهبنان بازدید کردند.

در این بازدید با موافقت وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی، سهمیه خرید کتاب و بودجه فرهنگی به ارزش ۴۰ میلیون ریال ویژه مناطق زلزله زده به منطقه ی زلزله زده کوهبنان اختصاص داده شد.

امیری ضمن دیدار با کتابداران این کتابخانه از بخش های مختلف کتابخانه مانند بخش امانت، مخزن کتاب، بخش ویژه کودک و نوجوان بازدید و از خدمات کتابداران به عنوان قشر خدوم فرهنگی تقدیر کرد.

سالاری، فرماندار کوهبنان با اشاره به مشکلات مالی اظهار داشت: با توجه به قدمت و تاریخ کهن کوهبنان که خاستگاه نام آوران و مشاهیر زیادی است و تخریب کتابخانه در زلزله ۹۶، وجود یک کتابخانه استاندارد به عنوان کتابخانه مرکزی شهرستان یکی از اصلی ترین نیاز های فرهنگی این شهرستان است.

رجب زاده، بخشدارمرکزی کوهبنان نیز ضمن تاکید بر توسعه فضاهای کتابخانه ای در روستاها با توجه به جمعیت مشتاق جوان و نوجوان بر لزوم توسعه و راه اندازی کتابخانه در روستاهای شهرستان تاکید کرد.

خلیل الله باقی زاده، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کوهبنان، ضمن تشریح فعالیت های فرهنگی، گزارشی از اقدامات انجام شده در سطح کتابخانه های شهرستان ارائه داد. وی برگزاری ویژه برنامه های مناسبتی و  نشست های کتابخوان همچون نشست کتابخوان تخصصی دفاع مقدس و  نیروی انتظامی، جمع خوانی، رونمایی و نقد و بررسی کتاب با حضور نویسندگان و ناشران بومی را از جمله فعالیت های فرهنگی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کوهبنان برشمرد.

 در پایان امیری، نماینده مردم کوهبنان در مجلس شورای اسلامی ضمن تکریم جایگاه والای کتاب و کتابخوانی بر نقش برجسته کتابداران در ترویج و گسترش فرهنگ کتابخوانی تاکید کرد.

  امیری، همچنین با هدف تعیین تکلیف و تسریع در روند ساخت پروژه کتابخانه شهید اول شهرستان کوهبنان، از ساختمان سابق کتابخانه نیز بازدید و در خصوص تامین اعتبارات جهت تکمیل این پروژه قول مساعد داد.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 675