1

2
به مناسبت هفته خوشنویسی: آیات صبر درکتابخانه مرکزی کرمان به رشته تحریر درآمد طرح کتابت آیات صبر در قرآن کریم توسط 30 نفر از خوشنویسان کرمانی با همکاری استانداری کرمان، اداره کل کتابخانه های عمومی استان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن خوشنویسان و موسسه فرهنگی هنری باغ آتش برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل استان کرمان، غلامرضا انتظاری مدیر مسئول موسسه فرهنگی هنری باغ آتش گفت: جشنواره قرآن نویسی در کتابخانه مرکزی کرمان با شرکت خوشنویسان ممتاز و برگزیده استان کرمان و با حضور مسوولین و دست اندرکاران فرهنگی استان برگزارگردید.
وی گفت: پس از اجرای موفقیت‌آمیز کتابت قرآن‌کریم توسط 30 خوشنویس ممتاز کرمانی در سال گذشته، خوشنویسان کرمان کتابت 30 نسخه قرآن‌کریم را آغازکردند.
در حاشیه این مراسم محمدجوادحسین زاده مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمان با اشاره به رویکرد کتابخانه های عمومی در ترویج معارف دینی و آموزه های قرآنی و معارف اهل بیت(ع) اظهار داشت: کتاب قرآن، مهم ترین منبع فراگیری معارف دینی است که با توجه به رویکرد ترویجی کتابخانه های عمومی، اشاعه و گسترش آموزه های دینی از اولویت های برنامه ریزی این اداره کل است.
وی اظهار کرد: معنا کردن فعالیت هنری هنرمندان با کتابت قرآن ‌کریم انجام می‌شود و هنری که خداوند به افراد هنرمند داده است به بهترین نحو گسترش می‌یابد.
حسین زاده افزود: کتابخانه‌های عمومی محل تجلی اندیشه و گفتمان علوم قرآنی و از ارگان‌های تاثیرگذار و پیشرو در عرصه قرآنی و مذهبی هستند.
وی گفت: این نهاد فرهنگی همگام با ارائه خدمات کتابخانه‌ای افق وسیع‌تری را در گستره قرآنی و مذهبی ترسیم کرده و تشکیل کانون‌های قرآن و نهج البلاغه در سالهای گذشته از جمله این فعالیت هاست.
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 419