با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی کرمان؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان شهربابک برگزار شد جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان شهربابک با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در محل فرمانداری تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان شهربابک با حضور احمد وفائی، مدیرکل کتابخانه های عمومی؛ حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر انصاری، امام جمعه شهربابک؛ سعید قائینی، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهربابک؛ حسن منگلی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان و دیگر اعضای انجمن و با دستور کار مشارکت اعضا و انجام فعالیت های فرهنگی در محل فرمانداری برگزار شد.

احمد وفائی، مدیرکل کتابخانه های عمومی با اشاره به اهمیت انجمن ها در پیشبرد اهداف کتابخانه ها اظهار داشت: انجمن ها به عنوان بازوی توانمندکتابخانه های عمومی می توانند نقش موثری در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی داشته باشند.

وفایی، مدیرکل کتابخانه های عمومی با اشاره به فعالیت های ارزنده فرهنگی کتابخانه های عمومی در این شهرستان عنوان کرد: کتابخانه های عمومی در شهرستان شهربابک خوب عمل کرده اند اما با وضعیت مطلوب فاصله دارند.

وفائی از اهمیت فعالیت هایی همچون نشست های کتابخوان، ساعات مطالعه گروهی، ویژه برنامه های اجرا شده برای داش آموزان را در جذب مخاطبین و ارتقا فرهنگ کتاب و کتابخوانی در منطقه موثر دانست.

حجت الاسلام انصاری، امام جمعه شهرستان در این جلسه گفت: با توجه به اینکه در هفته پژوهش هستیم و اسلام هم دین تحقیق و پژوهش است. از اهمیت کتاب و کتابخوانی در دین اسلام یاد کرد و گفت: یکی از ویژگی های پیامبر اسلام تعلیم کتاب و حکمت است و در سایه تعلیمات دینی بود که دانشمندان بزرگ دین اسلام پرورش یافته و دشمنان مغضوب شدند.

سعید قائینی ، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهربابک عنوان کرد: کتابخانه های عمومی در ارتقا شاخص های رشد و تعالی و فرهنگ عمومی نقش بسزائی دارند و اداره کل کتابخانه های عمومی استان می تواند در منطقه شهربابک اقدامات ارزنده ای در حوزه فرهنگ انجام دهد.   

وی اظهار داشت: مطالعه و خواندن فعالیت با ارزشی است که موجب پیشرفت جامعه در زمینه‌های مختلف از جمله فناوری، اقتصادی و اجتماعی می‌شود .

در ادامه منگلی؛ رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شهر بابک ضمن اشاره به اقدامات فرهنگی انجام شده گزارش فعالیت های انجام شده را ارائه کرد.

وی گفت: توجه به امر کتاب و کتابخوانی از مطالبات جدی مقام معظم رهبری از مسئولین جامعه است امید است که بتوانیم پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در این مسیر خدمت رسانی کنیم.

در ادامه هر یک از اعضا پیشنهادات و نقطه نظرات خود را ارائه کردند.
 
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 53