با حضور مدیرکل استان؛ جلسه انجمن های کتابخانه های عمومی شهرستان زرند برگزار شد جلسه انجمن های کتابخانه های عمومی شهرستان زرند با حضور مدیرکل استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زرند با حضور احمد وفائی، مدیرکل کتابخانه های عمومی؛ علی صادق زاده، فرماندار و رئیس انجمن شهرستان؛  محمدرضا مهدلو، شهردار زرند؛ و اعضای انجمن های بخش ها و شهرهای یزدان شهر، ریحانشهر و خانوک در محل فرمانداری این شهرستان تشکیل شد.  

وفائی، مدیرکل کتابخانه های عمومی با اشاره به فعالیت های ارزنده فرهنگی کتابخانه های عمومی در این شهرستان عنوان کرد: توسعه فضای کتابخانه ای و فرهنگی ‌یکی از اهداف اداره کل کتابخانه های عمومی استان است و انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زرند از انجمن های پویا و فعال استان محسوب می شود.

وفائی در ادامه عنوان کرد: شهرستان زرند با وجود معادن و بنگاه های اقتصادی می تواند با فعالیت های فرهنگی در کنار عملکردهای اقتصادی و صنعتی و معدنی در حوزه فرهنگ و کتاب هم پیشرو باشد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با تشکر از عنایت نماینده مردم شریف زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی و رئیس مجمع نمایندگان استان و اهتمام فرماندار شهرستان زرند از اقدام ارزشمند شرکت فولاد زرند ایرانیان (میدکو) جهت احداث کتابخانه مرکزی زرند قدردانی و اظهار امیدواری کرد : به زودی کار ساخت کتابخانه مرکزی آغاز شود.

صادق زاده، فرماندار زرند و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان گفت: کتابخانه‌های عمومی تاثیر بسزایی در ارتقای شاخص‌های فرهنگی و رشد و تعالی فرهنگ عمومی دارند و اداره کتابخانه های عمومی استان نقش موثری در این زمینه داشته است.

 صادق زاده موفقیت های انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زرند در سطح کشور را حاصل تلاش های موثر و ارزنده اعضای انجمن و تعامل و همکاری آنان دانست و در ادامه عنوان کرد: ساخت کتابخانه مرکزی شهرستان باید در اولویت قرار گیرد؛ چراکه این کتابخانه در شهرستان می تواند به پیشبرد اهداف کتابخانه ها کمک کند..    

فرماندار زرند در ادامه گفت: کتابخانه های عموی در شهرستان زرند بسیار خوب عمل کرده‌اند و فعالیت هایی هم چون نشست های کتابخوان، ساعات مطالعه مدیران، برگزاری برنامه های ویژه در هفته کتاب و ... در ارتقای میزان کتابخوانی در منطقه موثر است.

مهدی قاسمی زاده، رئیس اداره کتابخانه های عمومی زرند، ضمن ارائه گزارش کاملی از وضعیت کتابخانه های عمومی بیان کرد: خدمات و فعالیت های فرهنگی و خلاقانه زیادی به همت کتابداران این شهرستان انجام می شود که گسترش فرهنگ مطالعه در جامعه را به دنبال داشته است.

در پایان اعضای انجمن به ارائه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند و با اهدای لوح سپاس از اعضای انجمن تقدیر شد.
 

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 74