با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی انجام شد؛ دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی کرمان با امام جمعه راور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمان با هدف هم اندیشی در راستای ارتقا فرهنگ کتابخوانی، با امام جمعه راور دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، احمد وفائی، مدیرکل کتابخانه های عمومی با هدف استفاده از ظرفیت مساجد و روحانیون در ترویج فرهنگ کتابخوانی با حجت الاسلام و المسلمین علی تویسرکانی راوری، امام جمعه راور دیدار و گفتگو کرد.

حجت الاسلام و المسلمین تویسرکانی، امام جمعه راور با اشاره به اهمیت و جایگاه کتاب در جامعه و دغدغه مقام معظم رهبری(مدظله العالی)  اظهار داشت: مسئولان و خادمان عرصه کتاب بایستی از کتاب آسمانی مان قرآن کریم که سرآمد همه کتابهاست در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی مدد گیرند.

امام جمعه راور در ادامه بر اهمیت مطالعه کتاب های خوب اشاره کرد و گفت: کتاب های مفید می توانند انسان را از جهل و نادانی رهایی بخشند ، لذا باید همت کرد تا جامعه ای را بسازیم که تمامی اقشار آن دوستدار و حامی کتاب های خوب باشند.

تویسرکانی با اشاره به تشکیل جلسات  قرارگاه فرهنگی در شهرستان راور، یکی از برنامه های اصلی این قرارگاه را ترویج فرهنگ کتابخوانی دانست و گفت: در این قرارگاه طرح هایی در اینخصوص داریم که انشالله نتایج آن ارزیابی و به اداره کل کتابخانه های عمومی منعکس می شود زیرا بحث کتاب وکتابخوانی از الویت های این قرارگاه فرهنگی است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این دیدار با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) در خصوص فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، ابراز امیدواری کرد که با جایگاه ویژه ای که مساجد و روحانیت در میان اقشار مختلف مردم دارد می توانند نقش موثری بر وضعیت فرهنگی و اجتماعی شهرستان ایفا کنند.

وفایی، مدیرکل کتابخانه های عمومی با اشاره به نقش محوری ائمه جمعه در ترویج فرهنگ کتابخوانی اظهار داشت: استان کرمان با توجه به گستردگی جغرافیایی و با وجود  132 باب کتابخانه فعال در سطح استان از وضعیت نسبتا خوبی در ارزیابی شاخص های کتابخانه ای برخوردار است و حضور ائمه جمعه و جماعات می‌تواند در افزایش این شاخص ها و ترویج فرهنگ کتابخوانی بسیار تأثیر گذار باشد.

بيشتر
 [PageVisit]