در راستای ارتقا فرهنگ کتابخوانی: جلسه انجمن کتابخانه عمومی مالک اشتر بلوک برگزار شد سومین جلسه انجمن شهر بلوک با حضور اعضاء انجمن، اعضای شورای اسلامی و بخشدار در محل بخشداری بلوک برگزار شد.

به گزارش اداره کتابخانه های عمومی شهرستان جیرفت، سومین جلسه انجمن کتابخانه عمومی مالک اشتر بلوک که با حضور هادی شهریاری، بخشدار؛ نادر مرسلپور، رئیس شورای اسلامی؛ علی نیک نفس، نماینده آموزش و پرورش؛ اکبر صالحی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان جیرفت و سایر اعضا انجمن کتابخانه های عمومی در محل بخشداری برگزار شد.

هادی شهریاری، بخشدار با اشاره به اهمیت و نقش کتاب در زندگی اظهار داشت: کتابخوانی و مطالعه همانند ورزش کردن است. کسی که از کودکی ورزش کرده باشد و به صورت حرفه ای آن را ادامه داده باشد، می تواند در مسابقات ورزشی حرفی برای گفتن داشته باشد. بر همین اساس ما نمی توانیم از کسی که در کودکی، نوجوانی و حتی در جوانی با کتاب مأنوس نبوده انتظار کتابخوانی در بزرگسالی را داشته باشیم.

وی در ادامه گفت: تشویق به کتابخوانی و مطالعه از سنین کودکی باید مورد توجه قرار گیرد و اگر در این مسیر موفق عمل کنیم، خواهیم دید که در آینده آثار مثبت مطالعه در زندگی فرد، خانواده و اجتماع دیده می شود.

صالحی رئیس اداره شهرستان ضمن تشکر از بخشدار، شهردار، اعضای انجمن‌ و سایر دست‌اندرکاران عرصه کتاب و کتاب‌خوانی شهر به منظور همکاری در برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و سایر فعالیت های فرهنگی و برنامه های کتابخوانی، نقش خانواده ها در ترویج فرهنگ کتابخوانی و ایجاد انگیزه در کودکان و نوجوانان برای مطالعه را یادآور شد و تصریح کرد: سیاست نهاد کتابخانه‌های عمومی این است که کتابخانه‌ها را به‌ مراکزی برای اجتماع مردم و پایگاه‌های فرهنگی و اجتماعی تبدیل کند. و خدمات کتابخانه های عمومی در کنار اجرای برنامه های فرهنگی متنوع، کتابخانه های عمومی را فعال و پویاتر کرده است و این مهم باعث جذب اقشار مختلف به کتابخانه ها شده است.

در ادامه این جلسه، سایر اعضاء انجمن‌ کتابخانه‌ مالک اشتر، به بیان دیدگاه‌ها و ارائه پیشنهادهای خود پرداختند و درپایان منیژه پلاشی مسئول کتابخانه گزارشی از فعالیت ها و برنامه های طرح اوقات فراغت کتابخانه ارائه نمودند

بيشتر
 [PageVisit]