جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان برگزارشد جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی استان با حضور مدیرکل، معاونین، مسئولین ستادی و روسای ادارات کتابخانه های عمومی شهرستانها در ماهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی استان با حضور محمد محمدزاده، امام جمعه ماهان؛ امیر ایزدی، بخشدار ماهان؛ احمد وفائی، مدیرکل؛ مسئولین ستادی و روسای ادارات کتابخانه های عمومی شهرستانها در محل سالن اجتماعات بخشداری ماهان برگزار شد.

محمدزاده، امام جمعه ماهان ضمن اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی در پیشگیری از آسیب های جامعه اظهار داشت: مجتمع و کتابخانه عمومی ماهان نعمت بزرگی برای اهالی ماهان است و مردم ماهان باید قدردان این فرصت باشند و بهره لازم را از این امکانات فراهم شده ببرند.

امام جمعه ماهان در راستای فرهنگ سازی جهت ترویج مطالعه از اجرای یکساعت مطالعه در دفتر امام جمعه خبر داد و گفت: اجرای برنامه های متنوع فرهنگی این کتابخانه موجب فرهنگ سازی و مطالعه محوری در شهر ماهان شده است.

ایزدی، بخشدار ماهان با اشاره به وجود 2 باب کتابخانه عمومی در شهر ماهان و جوپار گفت: ما بسیار خرسندیم که قریب به 1500 نفر از خدمات کتابخانه ای کتابخانه های شاه نعمت الله ولی ماهان و امام علی النقی(ع) جوپار بهره می برند و امیدواریم که بتوانیم طرح یکساعت مطالعه را در همه ادارات بخش ماهان اجرایی کنیم.

وفائی، مدیرکل کتابخانه های عمومی با توجه به دغدغه های رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) و تاکید بر ترویج فرهنگ کتابخوانی، هر فرصتی برای مطالعه را باید غنیمت شمرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی از اقدام ارزشمند امام جمعه ماهان در راستای ترویج فرهنگ مطالعه تقدیر کرد و عنوان کرد: خرد جمعی و طرح های کوچک می توانند موجی را در جامعه ایجاد کند و اداره کتابخانه ها آمادگی حمایت از اجرای طرح های فرهنگی متنوع در ترویج فرهنگ مطالعه را دارد.

وی در ادامه گفت: هم افزایی و بسیج امکانات دستگاه های دیگر می تواند در خدمت رسانی بیشتر و ارتقا شاخص های کتابخوانی موثر باشد.مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این نشست  به ظرفیت بالای انجمنها برای پیشبرد اهداف کتابخانه های عمومی در سطح جامعه اشاره کرد و از آنها به عنوان بازوی توانمند کتابخانه های عمومی نام برد.

وفائی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با اهدای لوح سپاس از مهدی قاسمی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان زرند؛ اعظم منوچهری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان راور؛ امیر نخئی سرجاز، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان عنبر آباد، بابت تشکیل منظم انجمن تقدیر کرد.

لازم به ذکر است در این جلسه کتاب فرار از مدرسه، نوشته عبدالحسین زرین کوب توسط مصطفی شمس الدینی پور، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کرمان معرفی شد و در پایان جلسه روسای ادارات شهرستانها در خصوص مسائل شهرستان ها بحث و تبادل نظر کردند. 

بيشتر
 [PageVisit]