با حضور مسئولان: جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کرمان برگزار شد جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کرمان با حضور جمعی از اعضای انجمن در محل دفتر فرماندار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کرمان با حضور علی سلاجقه، معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری کرمان و جمعی از اعضا انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کرمان در محل فرمانداری برگزار شد.

در این جلسه سلاجقه، معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری با اشاره به اهمیت کتابخانه های عمومی در ارتقا شاخص های کتابخوانی عنوان کرد: با توجه به فعالیت های سایر رسانه ها و فضای مجازی دستگاه های فرهنگی موظفند فرهنگ کتابخوانی را بیشتر از گذشته در جامعه جا بیندازند که مورد اقبال حداکثری عموم مردم واقع شود.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار اظهار داشت: علاوه بر کتابخانه ها، از ظرفیت سایر دستگاه ها، بوستان ها و فضای گردشگری شهری جهت فراهم کردن زمینه مطالعه در خانواده ها استفاده کرد.

مصطفی شمس الدینی پور، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان گزارشی از فعالیت های انجام شده در کتابخانه های عمومی ارائه کرد و گفت: با توجه به دریافت نیم درصد پرداختی از سوی شهرداری کرمان تعمیرات اساسی و بهسازی فضای کتابخانه عمومی شهید مفتح از محل پرداختی شهرداری، در دستور کار اداره کتابخانه ها قرار گرفته که در دست اقدام است.

شمس الدینی پور در ادامه از لزوم ایمن سازی ساختمان فعلی کتابخانه مرکزی و یا احدات ساختمان جدیدی جهت این کتابخانه خواستار مشارکت و همراهی مسئولان استانی جهت رفع مشکلات این پروژه شد.

سلمان متحدین، مدیر فرهنگی و هنری شهرداری کرمان پیشنهاد برگزاری شب بازارهای کتاب در بوستان های سطح شهر را با مشارکت شهرداری مطرح کرد تا نشاط، سرگرمی و فرهنگ کتابخوانی بیش از پیش رواج یابد.

در پایان اعضا پیشنهادات و نقطه نظرات خود را ارائه دادند.

بيشتر
 [PageVisit]