به همت کتابداران: کتابخانه‌های عمومی استان کرمان میزبان فعالیت‌های فرهنگی شدند کتابداران استان کرمان با اجرای برنامه‌های فرهنگی متنوع میزبان علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی شدند.

به گزارش روابط عمومی ادراه کل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان، کتابداران کرمانی با اجرای برنامه‌های فرهنگی متنوع میزبان علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی شدند.

کتابخانه عمومی علامه امینی زرند

بازدید دانش آموزان مدرسه ایراندخت از کتابخانه علامه امینی زرند وآشنایی با بخش های مختلف، قصه خوانی از کتاب «سرجای من چه کار می کنی ؟» در بخش کودک اجرا شد و در پایان دانش آموزان کتابهای مورد علاقه خود را امانت گرفتند.

کتابخانه عمومی علامه مجلسی زرند

به همت کتابداران کتابخانه علامه مجلسی ، نشست کتاب خوان با حضور جمعی از بانوان در کتابخانه برگزار شد. در این نشست کتاب «معجزات امام حسین (ع)» توسط نرگس عرب نژاد ، «خاتون عشق» توسط فاطمه رمضان زاده ، «سلام بر ابراهیم» توسط ام السلمه ایزدی ، «بازگشت به خویشتن یا توبه نصوح» توسط نرگس هاشمی ، «داستان هایی از لطف خدا جلوه هایی از رحمت حق» توسط طاهره یزدان پناه  و کتاب «در محضر حضرت آیت الله بهجت» توسط رقیه یزدانی معرفی و  به اشتراک گذاشته شد.

کتابخانه عمومی آیت الله خامنه ای زرند

بازدید مهدکودک بنیامین واقع در مدرسه راهنمایی ریحانه به همراه مربی از بخش کودک کتابخانه و در ادامه قصه گویی از کتاب «مرغ سرخ پا کوتاه» توسط کتابدار انجام شد.

کتابخانه عمومی شهدای خانوک زرند

حضور مسئول کتابخانه شهدای خانوک با همکاری مدیر دبستان فاطمه بنت اسد و جمع خوانی کتاب «امام زمان( عج)» از سری کتب کتاب خوان ماه در جمع دانش آموزان برگزار شد.

کتابخانه عمومی شهید کرموند زرند

بازدید دانش آموزان دبستان شهدا ریحانشهر از کتابخانه و برگزاری یکی از درس های کتاب تاریخ در کتابخانه و بعد از آن جمع خوانی از کتاب «مهربانترین پیامبر» نوشته: غلامرضا حیدری ابهری در فضای باز  انجام شد.

کتابخانه عمومی اختر مطهرآباد زرند

با حضور خواهران بسیجی ، فعالین کتابخانه و خادمین افتخاری که عضوکتابخانه بودند نشست برگزار شد. در حاشیه این نشست نمایشگاه کتاب برپا و کتب نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی معرفی شدند.

کتابخانه عمومی امام حسن مجتبی(ع) منوجان

حضور کتابدار کتابخانه عمومی امام حسن مجتبی(ع) منوجان در مراسم صبحگاه و دانش آموز کتابخوان برتر  معرفی و تقدیر شد. 

کتابخانه عمومی علامه مجلسی(ره) رابر

حضور کتابداران در مراکز آموزشی و پیش دبستانی باب اسفنجی رابر و برگزاری نشست قصه گویی از کتاب« 8 قصه از امام جواد (ع) » به روایت: حسین فتاحی، در این جلسه ضمن آشنایی دانش آموزان با زندگی و سیره امام جواد (ع) توضیحاتی درمورد شیوه شرکت کودکان در مسابقه نقاشی نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی ارائه شد.

کتابخانه عمومی مرحوم ایرانمنش کرمان

جمع خوانی قرآن  کریم به مناسبت اولین روز ماه مبارک رمضان در خانه فرهنگ بوعلی با حضور مادران و زنان خانه دار عضو کتابخانه برگزار شد در این جمع خوانی اعضا به ترتیب شروع به خواندن جزء اول قرآن کردند.

کتابخانه عمومی شهید بهشتی کرمان 

با هدف آشنایی با بخش های مختلف کتابخانه و بمنظور نهادینه کردن فرهنگ مطالعه ،دانش آموزان پایه ششم دبستان دخترانه شهید حکمت از کتابخانه شهید بهشتی کرمان بازدید کردند.در این بازدید ضمن معرفی کتابخانه و بخش های مختلف آن و آشنایی   با نحوه عضویت ، دانش آموزان با انواع کتابهای مرجع آشنا شدند. از دیگر برنامه های این بازدید جمع خوانی و قصه گویی برای دانش آموزان بود.

کتابخانه عمومی آیت الله شیرازی کرمان

سلسله نشست های حافظ خوانی و شرح مثنوی شریف که شنبه های هر هفته از ساعت 8 الی 11 صبح با مشارکت اعضاء کتابخانه با حضور ملیحه زینلی، حافظ شاهنامه و دکترای ادبیات فارسی در کتابخانه آیت الله سید جواد شیرازی کرمان برگزار می گردد.

کتابخانه عمومی حاج ملاعلی فرحبخش

باشگاه کتابخوانی با نام (ساباط مطالعه) پنج شنبه هر هفته در محل کتابخانه حاج ملا علی فرحبخش  با حضور تعدادی از دانش آموزان گروه سنی نوجوان تشکیل شد.

مجتمع و کتابخانه عمومی شاه نعمت الله ولی ماهان

نشست کتاب خوان به مناسبت تقارن با سالگرد شعرای معروف ایران زمین عطار نیشابوری وسعدی، در این نشست که با حضور دانش آموزان مدرسه الزهرا(س) ماهان برگزار شد. خلاصه کتب معرفی شده توسط این دانش آموزان به همکلاسان وحاضرین در سالن ارائه و اهمیت شناخت بزرگان ادب فارسی توسط یکی ازکتابداران بیان شد.

کتابخانه عمومی مروه کرمان

جلسات تفسیر و مفاهیم قرآن کریم هر هفته به طور مستمر در این کتابخانه برگزار میشود. با استقبال اعضاء فعال کتابخانه رو به رو شده است. که  خود باعث جذب عضو و امانت بیشتری شده است.

کتابخانه عمومی مسجد النبی(ص) کرمان 

 در جهت علاقمند کردن کودکان به مقوله کتاب و کتابخوانی با همکاری مراکز فرهنگی( مهد کودک صبا) پیرامون این کتابخانه اقدام به برگزاری مراسم قصه گویی کرد.

کتابخانه عمومی مرحوم یزدانی فرد کرمان

در این نشست که در آستانه فرارسیدن تولد ابوالقاسم فردوسی شاعر مشهور ایرانی برگزار گردید اعضای کودک کتابخانه حضور داشتند . در این نشست از سری داستانهای شاهنامه  داستان«سروشا ، فرشته ای دیگر» با بازآفرینی: محمدرضا یوسفی برای بچه ها بازگو شد.

کتابخانه عمومی مسجد جامع کرمان

معرفی کتاب حضرت مهدی (عج) فروغ تابان هدایت تالیف محمد محمدی اشتهاردی توسط مسئول کتابخانه، محبوبه علیزاده و با حضور جمعی از بانوان و علاقمندان برگزار شد. 

کتابخانه عمومی ترابی موسوی زنگی آباد

جلسه قصه گویی خلاق  که توسط خود  اعضا کودک کتابخانه برگزار شده  است . ماسک ها و کتاب قصه توسط کتابدار انتخاب شده است .

کتابخانه عمومی 9 دی اختیار آباد 

معرفی کتب و نمایشگاه منابع نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در محلهای پر رفت و آمد شهر اختیار آباد برگزار شد.

بيشتر
 [PageVisit]