در جلسه کارگروه ساخت کتابخانه مرکزی سیرجان: با ساخت کتابخانه مرکزی سیرجان 6000 متر مربع به استانداردهای ایفلا در منطقه نزدیک می شویم جلسه کارگروه ساخت کتابخانه مرکزی سیرجان با حضور اساتید دانشگاه، خیّر کتابخانه ساز و کارشناسان ستاد اداره کل و تیم طراح و عمرانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان ، اولین جلسه کارگروه ساخت کتابخانه مرکزی سیرجان  با حضور مصطفی شمس الدینی پور، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی، اورانوس تاج الدینی، عضو هیئت علمی دانشگاه شهید باهنر و استاد علم اطلاعات و دانش شناسی، مهدی علیزاده، استاد دانشگاه آزاد اسلامی، اصغر ایرانمنش، خیّر کتابخانه ساز، یونس فتحی، عضو انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سیرجان، محمدعلی حافظی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سیرجان، کارشناسان ستاد اداره کل و تیم طراح و عمرانی در محل سالن جلسات اداره کل برگزار شد.

مصطفی شمس الدینی پور، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی با اشاره به استانداردهای فضای کتابخانه ای ایفلا اظهار داشت: ساخت کتابخانه مرکزی در شهرستان سیرجان با توجه به موقعیت استراتژیک منطقه ضروری است و برای این منظور زمینی واقع در بلوار سیدجمال (ضلع جنوبی پارک ملت) برای احداث کتابخانه مرکزی سیرجان در نظر گرفته شده است.

وی در خصوص ویژگی های این پروژه تصریح کرد: بخش عمده اعتبارات این پروژه توسط خیّر تامین می شود و وابسته به بودجه های دولتی نیست و امید است روند احداث این پروژه با سرعت انجام شود.

شمس الدینی پور در ادامه افزود: در طراحی این کتابخانه تلاش خواهد شد ضمن تامین تمامی زیر ساخت های یک کتابخانه جامع، مدرن و استاندارد به معماری بومی نیز توجه ویژه شود و این پروژه پس از بهره برداری، یکی از بزرگترین کتابخانه های منطقه جنوب شرق کشور خواهد بود.

اصغر ایرانمنش، خیّر کتابخانه ساز عنوان کرد: از جوانی آرزوی قلبی من این بوده که کتابخانه بسازم و بزرگترین نقطه نظر من این است که این کتابخانه با نماسازی بومی سیرجان و بدست مهندسین سیرجانی طراحی شود.

در این جلسه نقشه های پیشنهادی تیم طراح ارائه شد، کارشناسان و اساتید دانشگاه نقطه نظرات و دیدگاه های خود را در رابطه با فضاهای مورد نیاز عنوان کردند و بررسی های جامع تر به جلسات بعد موکول شد.

لازم به ذکر است ساختمان این کتابخانه در 4 طبقه در زمینی به مساحت 6000 متر مربع طراحی و بخش های کودک، سالن های مطالعه VIP ، بخش نابینایان ، بخش خدمات فنی کتابخانه ای، سالن همایش، بخش سمعی بصری، فضای استراحت ،2 واحد مهمانسرا، فروشگاه های فرهنگی و... در نظر گرفته شده است.

بيشتر
 [PageVisit]