طی جلسه ای : دیدار سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی با رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی با رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان طی جلسه ای دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، مصطفی شمس الدینی پور، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی در دیدار با جعفر رودری، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی استان ارائه داد و گفت: تا پایان سال ۹۷ ، 132 باب کتابخانه با زیربنایی حدود 65 هزار متر مربع فضای کتابخانه ای  در استان کرمان می باشد و حدود یک میلیون و 600 هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های عمومی استان موجود است.

شمس الدینی پور با اشاره به استاندارد های ایفلا اظهار داشت : فضای کتابخانه ای موجود در استان کرمان با استانداردهای جهانی فاصله قابل توجهی دارد و پروژه ساخت کتابخانه مرکزی کرمان می تواند بخشی از این فاصله را جبران کند.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت کتابخانه مرکزی برای استان وسیعی چون کرمان عنوان کرد: زمین این پروژه تعیین شده است و نقشه ساخت آن نیز آماده می باشد که با همت خیرین و تعیین بودجه در سال آتی می تواند ساخت این کتابخانه آغاز شود.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی اشاره کرد : کتابخانه های سیار راه حل این اداره کل برای مناطق روستایی فاقد کتابخانه و محله هایی از شهر کرمان که فاصله آنها از مراکز فرهنگی زیاد است می باشد که تامین چند دستگاه کامیونت و تجهیز آنها برای کتابخانه سیار از جمله برنامه های آتی این اداره کل به شرط نظر مساعد سازمان مدیرت و برنامه ریزی در تامین بودجه این اقدام است.

رودری ضمن تشکر از فعالیت های اداره کل کتابخانه های عمومی در سطح استان عنوان کرد: چنانچه بررسی های کارشناسی در خصوص ساخت و شروع پروژه کتابخانه مرکزی بعمل آید نهایت همکاری را در پیش برد آن خواهد داشت

وی اظهار داشتشایان ذکر است که برنامه ها در صورتی عملیاتی می شوند که در برنامه های سالانه مطرح شوند.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 319