با اجرای طرح کتابخانه گردی؛ کتابخانه‌های عمومی استان کرمان، میزبان مردم و مسئولان شدند همزمان با پانزدهمین سالگرد تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و طی اجرای طرح کتابخانه گردی، مردم و مسئولان از کتابخانه های عمومی تازه تأسیس بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، مصطفی شمس الدینی پور، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی عنوان کرد: همزمان با پانزدهمین سالگرد تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور و طی اجرای آیین کتابخانه گردی، مردم و مسئولان از کتابخانه های عمومی تازه تأسیس استان کرمان بازدید و با خدمات این کتابخانه ها آشنا شدند.

شمس الدینی پور بیان کرد: اجرای طرح کتابخانه‌گردی و حضور مسئولان در کتابخانه‌ها، می‌تواند آنها را از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات کتابخوانی قرار دهد تا با همکاری یکدیگر بتوانند مشکلات را حل و فرهنگ مطالعه را در بین مردم نهادینه کنند.

شمس الدینی پور حضور مسئولان در کتابخانه‌های عمومی  را الگویی سازنده برای مردم و بخصوص قشر جوان در زمینه مطالعه دانست و افزود: مشاهده مسئولان در کتابخانه‌ها  نشانه اهمیت به فرهنگ کتاب و کتابخوانی  است .

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی از مسئولین فرهیخته ای که در این طرح شرکت کردند تشکر کرد و گفت: این مسئولان دغدغه فرهنگ کشور را دارند.

 سید مهران عالم زاده، شهردار کرمان در این کتابخانه گردی اظهار داشت: شهرداری در راستای تعهد و رسالت فرهنگی خود آمادگی دارد زمین جهت توسعه و ساخت کتابخانه عمومی در سطح شهر به اداره کل کتابخانه های عمومی  واگذار کند و هزینه های تامین نیروی انسانی از محل نیم درصد شهرداری ها اختصاص یابد.

گفتنی است طرح کتابخانه گردی در 5 کتابخانه عمومی استان؛ کتابخانه شهید باهنر شهرستان کرمان، کتابخانه شهید صفری زاده شهرستان رفسنجان، کتابخانه شهید مطهری بروات شهرستان بم، کتابخانه شهید باهنر شهرستان انار و کتابخانه شهید صفاری شهرستان سیرجان اجرا شد که میزبان شهرداران، فرمانداران و مسئولان استانی و مردم بودند.
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 527