در جشنواره قصه گویی منطقه ای: کتابداران کرمانی برگزیدگان جشنواره قصه گویی استان فارس کتابداران کرمانی در جشنواره منطقه‌ای قصه‌گویی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور خوش درخشیدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان، جشنواره منطقه‌ای قصه‌گویی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور ویژه چهار استان جنوب کشور (فارس، هرمزگان، کرمان، بوشهر) به میزبانی شیراز برگزار شد. 

نخستین جشنواره منطقه‌ای نهاد کتابخانه های عمومی کشور، با هدف ترویج قصه‌گویی به عنوان ابزاری تربیتی و فرهنگی درکتابخانه‌ها، شناسایی کتابداران قصه‌گو و ارزیابی میزان توانمندی و مهارت‌های آنان، سنجش مهارت‌ها و کارآمدی کتابداران در امر قصه‌گویی و همچنین توسعه و ترویج فرهنگ قصه‌گویی برگزار شده است.

در این دوره ۴۱ کتابدار از استان‌های فارس، بوشهر، کرمان و هرمزگان به رقابت پرداختند.  که 7 نفر از استان بوشهر، 14نفر از استان کرمان، 2 نفر از استان هرمزگان و 18 نفر از استان فارس با کسب امتیاز لازم در نخستین مرحله این رویداد، به جشنواره منطقه ای قصه گویی نهاد کتابخانه های عمومی کشور راه یافته اند که در این جشنواره به رقابت پرداختند.

در این رقابت چهار نفر در بخش رقابتی آزاد و دو نفر در بخش ویژه (گویش یا شاهنامه خوانی) برگزیده شدند که سهیلا ملک محمدی، کتابدار شهرستان سیرجان برگزیده بخش ویژه؛ اعظم منوچهری، رئیس اداره شهرستان راور از برگزیدگان بخش آزاد بودند.

برگزیدگان این مرحله به مرحله کشوری راه می یابند.

گفتنی است، این رقابت ها توسط  نرگس جعفری، ملکی چیذری و غلامعلی کیومرثی از داوران باتجربه در حوزه قصه‌گویی، ارزیابی شد.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 557