در آیین چهل قلم: تجلیل از نویسندگان برتر کرمانی در طرح چهل قلم در آیین چهل قلم استان کرمان از هوشنگ مرادی کرمانی، افسانه شعبان نژاد و داود امیریان تجلیل شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، مراسم طرح چهل قلم استان کرمان به همت اداره کل کتابخانه های عمومی و همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با حضور نویسندگان هوشنگ مرادی کرمانی، افسانه شعبان نژاد، داوود امیریان و مسئولان استانی در محل سالن کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.

محمد جواد حسین زاده، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان ضمن گرامیداشت چهل سالگی انقلاب اسلامی عنوان کرد: ۲ میلیون کتاب در کتابخانه‌های عمومی استان کرمان موجود است که ۲۰۵ هزار نسخه به حوزه کتاب کودک و نوجوان، اختصاص دارد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با اشاره به اجرای طرح ملی چهل قلم در کشور افزود: در این طرح از نویسندگان برجسته در حوزه کتاب و کتابخوانی تقدیر می‌شود و مراسم امروز با حضور سه نفر از نویسندگان برتر کرمان برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: ۹۸ درصد از کتابخانه‌های عمومی استان به بخش کودک و نوجوان مجهز هستند و توجه جدی به حوزه کتاب کودک و نوجوان در کرمان وجود دارد.

حسین زاده افزود: بیش از ۵۳ هزار کودک و نوجوان در کتابخانه‌های عمومی استان کرمان عضویت دارند که از ابتدای امسال ۳۰۰ هزار کتاب در این حوزه به امانت رفته است.

وی ادامه داد: در سال ۹۷ پنج هزار و ۳۵۰ فعالیت کتابخوانی در کتابخانه‌های عمومی استان انجام شده است که ۲ هزار فعالیت ویژه کودکان و نوجوانان بوده است.

زهرا موسی پور، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری عنوان کرد: طرح چهل قلم یکی از طرح های بسیار خوبی است که اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان در این مراسم و تجلیل از این سه نویسنده ارزشمند بسیار تلاش کرده است و این فعالیت ها در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی بخصوص در حوزه کودک و نوجوانان می تواند موثر باشد.

لازم به ذکر است در این مراسم مهران عالم زاده، شهردار؛ محمدعلی گلاب زاده، نویسنده و رییس مرکز کرمانشناسی؛ افسون امینی، مدیرکل فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان؛ احمد یوسف زاده، خالق آن بیست و سه نفر نیز حضور داشتند.

در آیین چهل قلم استان کرمان، فائزه خسروی، برگزیده جشنواره بین المللی قصه گویی، مربای شیرین هوشنگ مرادی کرمانی را قصه گویی کرد.

اجرای ادبی یسنا صدقی، نوجوان روشندل عضو مرکز فراگیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان؛ قصه گویی رفاقت به سبک تانک توسط فاطمه محمدی زاده، عضو نوجوان و سرود انقلاب از دیگر برنامه های این مراسم بود.

گفتنی است در حاشیه این مراسم ویژه برنامه هایی همچون همنشینی جوانه های نور با ایینه و اب و بلور با حضور دانش آموزان، جشن امضا و نمایشگاه اثار نویسندگان نیز برگزارشد.

در پایان این مراسم از هوشنگ مرادی کرمانی، افسانه شعبان نژاد و داود امیریان تجلیل شد.
 

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 440