در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی؛ دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان با مدیر کانون ترویج کتاب و کتابخوانی آستان قدس رضوی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی طی دیداری با مدیر کانون ترویج کتاب و کتابخوانی آستان قدس رضوی گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، طی جلسه ای با حضور محمدجواد حسین زاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی؛ عباس مرجانی، مدیر کانون ترویج کتاب و کتابخوانی آستان قدس رضوی؛ سیدحسین صابری، مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس در استان؛ و هیئت همراه، معاونان و کارشناسان ستاد اداره کل کتابخانه های عمومی برگزار شد.  

 حسین زاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی ضمن تأکید بر اهمیت محتوایی ترویج کتابخوانی بیان کرد: از دغدغه های مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و نهاد کتابخانه های عمومی کشور استفاده بهینه از ظرفیت های موجود است که استان کرمان با 132 باب کتابخانه عمومی ظرفیت بسیار خوبی در حوزه کتاب و کتابخوانی دارد.

حسین زاده تصریح کرد: طرح کانون کتاب خادم یاران آستان قدس رضوی چنانچه به طور متمرکز و ملی اجرا شود با موفقیت همراه خواهد بود و می تواند در حوزه فرهنگی و ترویجی کتاب و کتابخوانی موثر باشد.

وی در ادامه عنوان کرد: در استان 62  انجمن فعال با بیش از هزار عضو  و 70 هزار متر مربع فضای کتابخانه ای، موجود است که  30 باب کتابخانه عمومی به مساحت 17 هزار متر مربع به همت خیرین استان ساخته شده است.

عباس مرجانی، مدیر کانون ترویج کتاب و کتابخوانی آستان قدس رضوی اظهار داشت: از اهداف اصلی این کانون، ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و کتابخانه، ترویج فرهنگ وقف و نذر کتاب و حضور مردم در این عرصه است.

وی گفت: تاکنون 850 نفر در سامانه خادم یاران رضوی در سطح کشور در عرصه ترویج کتاب و کتابخوانی اعلام آمادگی کردند که با کمک سازمان های همسو همچون نهاد کتابخانه های عمومی کشور در تلاشیم به این حرکت فرهنگی مردمی جهت و هدف دهیم.

مرجانی در راستای استفاده از ظرفیت های مشاوره ای و تجربه کتابخانه های عمومی بیان داشت: کانون ترویج کتاب و کتابخوانی آستان قدس رضوی به ایده ها و تجربیات کتابخانه های عمومی در استان نیازمند است و خواستار همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان با اجرای طرح های این کانون شد.

در پایان مواردی از همکاری هم چون استفاده از منابع و امکانات کتابخانه ها، آموزش خادم یاران رضوی، برگزاری جلسات مشاوره کتابخوانی و ... بررسی شد.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 387