در سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: دستگاه های هم خانواده وزارت ارشاد باید به تقویت حوزه فرهنگی و اجتماعی کمک کنند جلسه دستگاه های هم خانواده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در کرمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، در دومین روز سفر سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  در جلسه ای با دستگاه های هم خانواده وزارت فرهنگ و ارشاد اظهار داشت:  مسائل دستگاه های هم خانوده از یکدیگر جدا نیست و باید به یکدیگر در مسائل مختلف کمک کنند، وی تأکید کرد: باید حوزه اجتماعی و فرهنگی را تقویت کنیم، دستگاه های هم خانواده وزارت ارشاد باید به تقویت حوزه فرهنگی و اجتماعی کمک کنند.

صالحی با بیان اینکه برای نزدیک تر شدن دستگاه های هم خانواده باید جلسات و تعاملات بیشتری وجود داشته باشد و منابع انسانی کیفی ما فراوان نیستند، عنوان داشت: باید منابع انسانی کیفی را در یک سبد بریزیم و انحصارگرایی نکنیم لذا باید آنها را یکپارچه و از ظرفیت یکدیگر استفاده کنیم از طرف دیگر در بحث خیرین بتوانیم برای سایر دستگاه های هم خانواده استفاده کنیم.

صالحی با افزودن اینکه مسائل دستگاه های هم خانوده  از یکدیگر جدا نیست و باید به یکدیگر در مسائل مختلف کمک کنند، خاطرنشان کرد: نسل آینده ما کودکان و نوجوانان هستند که در این زمینه باید از ظرفیت های یکدیگر استفاده کرد.

محمد جواد حسین زاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این جلسه گفت: در کنار سیاست ها و برنامه های خوب نهاد کتابخانه های عمومی کشور در ارتقا و توسعه کمی و کیفی کتابخانه های عمومی افزود: اداره کل کتابخانه های عمومی تلاش نموده از ظرفیت های موجود کتابخانه های استان در راستای ارتقا فرهنگ کتاب و کتابخوانی استفاده کند. وی توجه جدی به بخش کودک و نوجوانان در کتابخانه های عمومی و بهره مندی از نظرات کارشناسی گروه های خاص کتابداری و اطلاع رسانی و اساتید دانشگاه پ، توجه به ظرفیت های بخش خصوصی و خیرین، فراهم نمودن زمینه های مناسب برای گروه های مخاطبین خاص کتابخانه ها از جمله نابینایان، توجه به امر پژوهش در انجام فعالیت های کتابخانه های عمومی، اجرای فعالیت های فرهنگی از جمله نشست های کتابخوان، مسابقات کتابخوانی، جلسات نقد و بررسی، توجه به امر آموزش نیروهای انسانی کتابخانه های عمومی، تعامل و همکاری مستمر با دستگاه های اجرایی استان علی الخصوص دستگاه های فرهنگی را از سایر برنامه های اداره کل کتابخانه ها برشمرد.

وی ابراز داشت: بیش از  یک میلیون 600 هزار جلد کتاب، 130 هزار عضو و بیش از 2 میلیون و 500 هزار نفر از ابتدای سال به کتابخانه های عمومی استان مراجعه کرده و از فضای آنها استفاده کرده اند.

حسین زاده بیان کرد: به ازای هر 100 نفر دو متر فضا در استان وجود دارد و با توجه به محدودیت های مالی که داریم تلاش شده از ظرفیت خیرین استفاده بشود که در اینخصوص تاکنون 30باب کتابخانه توسط خیرین ساخته شده است و همچنین  62 انجمن با بیش از 1000 نفر عضو فعالیت می کنند.

وی حضور بیش از 380 نفر از کتابداران ساعی و متخصص در کتابخانه های عمومی را یکی از ظرفیت های خوب و موثر آنها در امر ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در استان دانست.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 362