در کتابخانه های عمومی استان: «رمان‌تیک» معرفی 130 رمان در یک اثر کتاب «رمان‌تیک» با هدف معرفی آثار داستانی قابل استفاده برای نوجوانان به کتابخانه های عمومی ارسال شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، کتاب «رمان‌تیک» مجموعه‌ای شامل معرفی ۱۳۰ عنوان از جذاب‌ترین رمان‌ها و کتاب‌های داستانی برای کودکان و نوجوانان با مضامین تربیتی، جهت راهنمای والدین، مربیان، کتابداران است که به کتابخانه‌های عمومی  سراسر استان ارسال شد.

کتاب «رمان تیک» جلد پنجم از مجموعه «تربیت با کتاب» توسط معاونت پژوهشی مؤسسه مصباح الهدی در انتشارات شفق منتشر شده است که به معرفی 130 رمان و کتاب داستانی مناسب و دارای پیام تربیتی در حوزه کودک و نوجوان اختصاص یافته است.

این رمان‌ها و داستان‌ها در شش بخش «داستان‌های اجتماعی» شامل داستان‌های ایرانی و داستان‌های غیر ایرانی، «داستان‌های مربوط به انقلاب اسلامی»، «داستان‌های تاریخی»، «داستان‌های تخیلی»، «زندگینامه»، «کتاب‌های مربوط به دفاع مقدس»  شامل کتاب‌های خاطرات و کتاب‌های داستان، برای مخاطبان ارائه شده است.

در معرفی داستان‌های این کتاب ابتدا «شناسنامه کتاب‌ها» شامل اطلاعاتی چون نام کتاب، نام نویسنده، نام مترجم، ناشر، تعداد صفحات زاویه دید، فضای داستان و قطع کتاب ارائه شده است. در ادامه «موضوع کتاب‌ها» با رویکرد تربیتی، یعنی آنچه که می‌تواند از منظر تربیتی خط اصلی و دست‌مایه داستان دانسته شود، آورده شده است. همچنین «پیام اصلی»، «پیام‌های فرعی» و «بهره تربیتی» بخش‌های دیگر معرفی 130 داستان ارائه شده در این اثر هستند

در پایان این کتاب علاوه بر فهرست ناشران کتاب‌های معرفی شده، فهرستی از بهره‌های تربیتی و بینشی این داستان‌ها ارائه شده که به ترتیب در بخش «تربیتی» به چهار حوزه روحیه و استعدادها، احساسات، مهارت‌ها و رفتارها و در بخش «بینشی» به هفت حوزه آموزه‌های دینی و مذهبی، تغییر نگرش به انسان و هستی، خانواده و دوست و مربی، توانمندی‌های مورد نیاز در زندگی، انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و ایران اسلامی پرداخته شده است.

ارسال این آثار به کتابخانه‌های عمومی و قرار گرفتن آن در قفسه‌های بخش کودک و نوجوان این کتابخانه‌ها می‌تواند یاری‌رسان فعالیت‌های تبلیغی و ترویجی کتابداران و راهنمای خوبی برای والدین و مربیان باشد.
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 419