به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی: مراسم رونمایی از برنامه‌های کمیته فرهنگی و هنری کنگره 6500 شهید استان حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی در مراسم مراسم رونمایی از برنامه‌های کمیته فرهنگی و هنری کنگره 6500 شهید استان

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، مراسم رونمایی از برنامه‌های کمیته فرهنگی و هنری کنگره 6500 شهید استان کرمان با حضور محمدرضا سوقندی، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثارگران،  سردار غلامعلی ابوحمزه، فرمانده سپاه ثارالله، محمد جواد حسین زاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی و جمعی از مدیران فرهنگی استان در محل سالن معاونت فرهنگی سپاه ثارالله برگزار شد.  

محمدرضا سوقندی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثارگران گفت: بسیاری افراد تلاش می‌کنند افکار عمومی را در ارتباط با اینکه چرا انقلاب کرده‌ایم منحرف ‌کنند.
سوقندی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی معادلات قدرت‌های شرق و غرب عالم را به هم زد، بیان کرد: مهم‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی، پایه‌ریزی تمدن نوین اسلامی است و دشمن در حال حاضر از تفکر انقلاب واهمه دارد.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثارگران با تأکید بر آگاهی بخشی به جوانان نسبت به ارزش‌های نظام گفت: منطق همراه با معنویت پشت فرهنگ انقلاب است.
سردار غلامعلی ابوحمزه فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان نیز ابتکار، خلاقیت و نوآوری را از ویژگی‌های مهم شهدای انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: شهدا با این ویژگی‌ها از موانع عبور می‌کردند.
وی با اشاره به اینکه هنرمندان برای اینکه راه شهدا را ادامه بدهند باید راه چگونگی انتقال ارزش‌های انقلاب را با زبان هنر به بدنه جامعه بررسی کنند، افزود: با این روش است که آثار در قلوب ماندگار می‌ماند.
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان بیان کرد: شهدا چراغ راه انسان‌ها هستند و هر چه ما روش شهدا را در زندگی خود به‌کار ببریم و پیاده کنیم به همان میزان موفق می‌شویم جامعه اسلامی را پیاده‌سازی کنیم.

در این مراسم از پوستر مسابقه بزرگ کتابخوانی آسمانی ها ویژه کنگره 6500 شهید استان کرمان و سایر تولیدات فرهنگی مربوط به این کنگره رونمایی شد.
در پایان از خانواده معزز شهید بادپا، شهید مدافع حرم تجلیل شد.
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 283