اداره کل کتابخانه های عمومی کرمان برگزار می کند؛ تجلیل از نویسندگان کرمانی در طرح «چهل قلم» استان کرمان در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اداره کل کتابخانه های عمومی کرمان، با برگزاری آیین «چهل قلم»، میزبان نویسندگان برجسته کرمانی می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان، محمد جواد حسین زاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی عنوان کرد: همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، استان کرمان در آیین«چهل قلم» میزبان هوشنگ مرادی کرمانی، افسانه شعبان نژاد و داوود امیریان، نویسندگان برجسته کرمان در حوزه کودک و نوجوان می شود.

این طرح از ۲۲ دی الی ۲۹ بهمن در همه استان های کشور با حضور شخصیت های برجسته، نویسندگان منتخب، اهالی فرهنگ و علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و با هدف افزایش آشنایی عموم مردم و مسئولان با نویسندگان برگزار می شود، ۳۱ استان کشور میزبان نویسندگان برجسته و مطرح کشور خواهند بود.

هوشنگ مرادی کرمانی، نویسندگی را از سال ۱۳۴۷ با مجله خوشه آغاز کرد، سپس قصه های مجید را برای برنامه «خانواده» رادیو ایران نوشت. این قصه ها، جایزه مخصوص «کتاب برگزیده سال ۱۳۶۴» را نصیب وی ساخت. آثار وی به زبان‌های آلمانی، انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی، هلندی، عربی، ارمنی و هندی ترجمه شده‌ است  

از آثار مرادی کرمانی می توان به «قصه های مجید»، «بچه های قالیباف خانه»، «نخل»، «چکمه»، «داستان آن خمره»، «مشت بر پوست»، «تنور و داستان های دیگر»، «کوزه» و «مهمان مامان» اشاره کرد.

امیریان، نویسندگی را از سال ۶۹ با نوشتن خاطراتش از جبهه آغاز کرد و در حال حاضر در چند حوزه خاطره نویسی، ادبیات کودک و نوجوان، رمان، طنز، زندگینامه داستانی شهدا و فیلمنامه نویسی فعالیت می کند. «فرزندان ایرانیم»، «رفاقت به سبک تانک» و «دوستان خدا حافظی نمی کنند»، «داستان بهنام »، «داستان مریم»، «تولد یک پروانه»، «گردان قاطرچی ها» و «جام جهانی در جوادیه» از جمله معروف‌ترین آثار داستانی داوود امیریان است که تاکنون چهار دوره جایزه کتاب سال، ادبیات دفاع مقدس، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و ده‌ها جایزه دیگر را دریافت کرده است.
از افسانه شعبان نژاد نیز تاکنون بیش از 400 عنوان کتاب در حوزه شعر و داستان برای کودکان و نوجوانان منتشر شده‌ است. شعبان‌ نژاد در سال 2010 کاندیدای دریافت معتبرترین جایزه ادبی جهان در بخش کودک و نوجوان، جایزه آسترید لیندگرن شده است.

مراسم تجلیل از این نویسندگان نام آشنای کودک و نوجوان روز يکشنبه، ۱4 بهمن ۱۳۹۷، ساعت 9 صبح، با حضور مسئولان و فرهیختگان در سالن اجتماعات اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کرمان واقع در بلوار 22 بهمن برگزار خواهد شد.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 455