درآستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی دیدار روسای دانشگاه ها و رئیس اداره کتابخانه های عمومی با امام جمعه و روحانیون شهرستان کوهبنان در آستانه گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی صورت گرفت؛
نشست مشترک مدیر کتابخانه های عمومی  ،روئسای دانشگاههای آزاد وپیام نور با امام جمعه وروحانیون شهرستان کوهبنان
خلیل الله باقی زاده رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کوهبنان در نشستی با حجت الاسلام و المسلمین جعفری امام جمعه و مدیرحوزه ی علمیه کوهبنان اظهار داشت: باید تدابیری برای راه اندازی کتابخانه عمومی و انجام طرحها و برنامه های مناسب در حوزه کتاب و کتابخوانی مانند کتابخانه سیار و ...در این منطقه اندیشیده شود. وی سپس گفت: با برگزاری دوره های آموزشی و ایجاد راهکارهای نوین ترویج کتابخوانی و همچنین بهره مندی از پتانسیل فرهنگی ـ مذهبی، مبلغین می توانند در تشویق و ترغیب افراد به سمت مطالعه موثر باشند.
وی همچنین بیان کرد: همکاری همه نهادها و سایر دستگاه های اجرایی در حوزه کتاب، به پیشبرد اهداف فرهنگی و تقویت و تثبیت هنجارهای اجتماعی کمک می کند.
باقی زاده  اظهار داشت: اداره کتابخانه های عمومی شهرستان  در چند سال اخیر با انجام ویژه برنامه های فرهنگی همچون نشست های کتابخوان، نقد کتاب، برگزاری مسابقات کتابخوانی و ... برای نهادینه سازی عادت به مطالعه تلاش کرده است.
وی ادامه داد: رسالت اصلی کتابداران، ارائه خدمات مطلوب به مراجعه کنندگان و همینطور مشاوره درست و هدایت مخاطبین به سمت کتابهایی است که به رشد فکری، افزایش دانش و آگاهی و در نهایت جامعه ای سالم بیانجامد. وی اضافه کرد: این اداره  با ایجاد محیطی مناسب (شاداب سازی، بهسازی، تجهیزات کتابخانه ای و مجموعه سازی) در جذب و هدایت افکار عمومی به سمت کتابخانه های عمومی سعی و تلاش فراوان کرده است.
حجت الاسلام والمسلمین جعفری مدیر حوزه ی علمیه کوهبنان در ادامه با اشاره به اهمیت کتاب و جایگاه والای آن از منظر اسلام اظهار داشت: هر یک از ما به عنوان خادمین فرهنگ باید تمام توان خویش را برای معرفی و ترویج کتاب و همچنین همگانی کردن آن در بین آحاد ملت به ویژه طلاب محترم و خانواده های ایشان بکار ببریم تا این حرکت مهم و ارزشمند به صورت خودجوش و مردمی به دیگران نیز منتقل شود.
جعفری در ادامه گفت: در این چند سال گذشته، برنامه های فرهنگی نهاد کتابخانه های عمومی کشور به لحاظ کیفی و کمی رشد چشمگیری داشته و حوزه ی علمیه نیز آمادگی خود را برای همکاری در حوزه کتابخوانی که مدنظر رهبر معظم انقلاب می باشد؛ اعلام می کند.
حجه الاسلام جعفری مدیرحوزه ی علمیه شهرستان در پایان گفت: از آنجا که جامعه هدف این مرکز طلاب و خانواده های ایشان هستند باید با یک برنامه ریزی منسجم و منظم شیوه های کتابخوانی و روشهای درست خوانی و مطالعه هدفمند آموزش داده شود تا در برنامه های  تبلیغی، مبلغین و طلاب ما که اکثرا از نسل جوان هستند به ترویج کتابخوانی و معرفی خدمات کتابهای عمومی و .. بپردازند.
در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین قربانی رئیس اداره تبلیغات اسلامی و جمع کثیری از روحانیون شهرستان نیز حضور داشتند.
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 292