طی سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: مراسم جایزه کتاب سال استان کرمان مراسم جایزه کتاب سال استان کرمان، با حضور آقای صالحی امیری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی،دکتر فدایی، استاندار ، سرپرست معاونت سیاسی استانداری و اقای حسین زاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی و جمعی از مدیران دستگاه ها و اهالی فرهنگ و هنر برگزار شد. مراسم جایزه کتاب سال استان کرمان، با حضور آقای صالحی امیری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی،دکتر فدایی، استاندار ، سرپرست معاونت سیاسی استانداری و اقای حسین زاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی و جمعی از مدیران دستگاه ها و اهالی فرهنگ و هنر برگزار شد.
 در این مراسم از مجموعه کتاب های معرفی مفاخر استان کرمان رونمایی شد.
محمد جواد فدایی، استاندار کرمان در مراسم بیستمین انتخاب کتاب سال و رونمایی از مجموعه کتاب‌های معرفی مفاخر استان کرمان گفت:معتقد هستیم که توسعه جامعه در گرو توجه به امر فرهنگ است،

وی با اشاره به این که برای فرهنگ جایگاه بسیار ولایی قائل هستیم  ادامه داد: در استان  کرمان تلاش ما بر این است که برنامه های فرهنگی را در اولویت قرار بدهیم و امیدواریم زمینه خوبی برای توسعه استان در حوزه فرهنگ فراهم شود .
بصیری ، سرپرست معاون سیاسی امنیتی استانداری  نیز در این جلسه با اشاره به این که در استان کرمان بین حوزه فرهنگی و دانشگاهی ارتباط خوبی وجود دارد، افزود: در زمینه فعالیت انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در استان برنامه های قابل توجهی ارائه داده است که جای تقدیر دارد.
وی با بیان این مطلب که ٢٢ عنوان کتاب از مفاخر کرمان جمع آوری شده است، ادامه داد: برای نخستین بار ٢٤ عنوان کتاب آماده کار شد و برای انجام این کار، دانشگاه شروع به کار کرد،  لذا اساس این کار کاملا علمی است.
بصیری با اشاره به این که بنای این کار بر این بود که کار علمی و مورد استفاده عموم باشد، تصریح کرد: این کتاب ها در قطع پالتویی است که سه چهارم آن فارسی و یک چهارم به زبان انگلیسی است.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 218