1

2
به مناسبت روز جهانی عصای سفید کارگاه های متنوع در کتابخانه ویژه نابینایان شهر کرمان برگزار شد به مناسبت گرامیداشت روز جهانی عصای سفید، کتابخانه ویژه نابینایان شهر کرمان کارگاه های متنوع آشنایی با طرح و رنگ، آشنایی با مبانی حقوق و نمایش خلاق برگزار کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، محمد جواد حسین زاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی اظهار داشت: کتابخانه ویژه نابینایان در جوار کتابخانه مرکزی کرمان از سال ۸۴ خدمات بسیاری به روشندلان عزیز  ارائه نموده و با بهره‌گیری از 10 هزار عنوان کتاب گویا، 800 نسخه کتاب بریل و تجهیزاتی شامل برجسته نگار، پخش سیستم‌های صوتی برای مطالعه کاربران نابینا، استودیو برای ضبط کتاب‌های صوتی و... بخش وسیعی از خدمات اطلاع‌رسانی را برای نابینایان دست یافتنی و قابل استفاده کرده است.
 
حسین زاده در ادامه افزود: در سال جاری ساختمان این کتابخانه بهسازی شد و تمام تجهیزات این کتابخانه  به روز رسانی گردیده است.
 
وی با اشاره به حضور ۷۰۰ عضو فعال در کتابخانه نابینایان کرمان تصریح کرد: ظرفیتهای قابل توجه در میان جامعه نابینایان می باشد که  تلاش و انتظار ما بر این است که کتابخانه نابینایان مرکز ثقلی برای این قشر از جامعه باشد و برنامههای متعدد آموزشی، کارآفرینی، گردهمایی و فرهنگی در آن اجرا گردد.
 
حسین زاده در ادامه از برگزاری کارگاه های آشنایی با طرح و رنگ، حقوق و نمایش خلاق در این کتابخانه خبر داد و گفت: طی برنامه ریزی های انجام شده در ایام هفته کارگاه هایی برای نابینایان در محل کتابخانه برگزار می شود.
لازم به ذکر است کارگاه آشنایی با طرح و رنگ که توسط اعظم جهادی، برای گروه سنی کودک و نوجوان اجرا می شود. کارگاه مبانی حقوق توسط دکترمحمد رضا امیر محمدی برای گروه سنی بزرگسالان و نمایش خلاق توسط سمیه نادر نژاد و مریم پاکدل؛ نماینده انجمن نابینایان برای تمام سنین در محل این کتابخانه برگزار می شود.
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 372