1
همزمان با هفته دولت انجام می شود: عضویت رایگان در کتابخانه های عمومی استان کرمان مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمان از اجرای طرح عضویت رایگان در کتابخانه های عمومی به مناسبت هفته دولت خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان محمدجواد حسین زاده ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر دولت به ویژه شهیدان رجایی و باهنر افزود: به منظور ارج نهادن به مقام شامخ شهیدان و بزرگداشت هفته دولت و همچنین فراهم نمودن فرصتی مناسب برای علاقمندان به کتاب و کتابخوانی،به ویژه کارکنان محترم دستگاهای اجرای عضویت در کلیه کتابخانه های عمومی استان در تاریخ 5/6/97 رایگان می باشد.
وی با اشاره به اینکه علاقه مندان می توانند درخواست عضویت اولیه خود را از طریق سایت www.samanpl.ir ثبت نموده و به مراجعه به کتابخانه مورد نظر با اعلام اینکه فرم الکترونیکی تکمیل کرده اند، نسبت به دریافت کارت عضویت یکساله رایگان خود اقدام نمایند.
حسین زاده سپس به برنامه های هفته دولت اشاره و تصریح کرد: بیش از ۵۰۰ عنوان فعالیت و ۳۰۰ نشست کتابخوان در سطح استان در هفته دولت برگزار می شود؛جلسات جمع خوانی کتاب، مسابقات کتابخوانی، نمایشگاه بازنمایی کتاب های جدید، از جمله برنامه های هفته دولت است.
وی اضافه نمود : خدمت در جهت آگاهی بخشی جامعه در حوزه کتاب و کتابخوانی، خدمتی ارزشمند و گرانمایه است که در همین راستا و با هدف اشاعه فرهنگ کتاب وکتابخوانی به مناسبت هفته دولت، عضویت در کتابخانه های عمومی تحت پوشش این اداره کل در تاریخ یاد شده رایگان اعلام شده است و امیداریم علاقمندان به کتاب از این فرصت فراهم آمده نسبت به عضویت در یکی از کتابخانه های عمومی استان اقدام نمایند.  وی گفت:کتاب و کتابخوانی به گروه خاص و ویژه ای تعلق نداشته و هرفرد باید با کتاب مأنوس باشد و مطالعه و کتابخوانی باید به عنوان یک نیاز و احساس دائمی در مردم نهادینه شود تا افراد جامعه با خواندن و مطالعه سطح فرهنگ جامعه و فرهنگ کتاب و کتابخوانی را ارتقاء بخشند.
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 468