1
به مناسبت نمایشگاه کتاب برپایی غرفه اداره کتابخانه‌های عمومی کرمان در هفدهمین نمایشگاه کتاب استان همزمان با برگزاری هفدهمین نمایشگاه استانی کتاب، غرفه اداره کتابخانه‌های عمومی کرمان با ارائه فعالیت های متنوع فرهنگی و عضویت رایگان در این نمایشگاه برپا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، محمد جواد حسین زاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان از برپایی غرفه این اداره  در هفدهمین نمایشگاه کتاب استان خبر داد و گفت: نمایشگاه کتاب استان با همکاری معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور 640 ناشر کشوری برگزار شده است که اداره  کتابخانه های عمومی شهرستان کرمان نیز با برپایی غرفه در محل برگزاری نمایشگاه ضمن ارائه خدمات متنوع فرهنگی، امکان عضویت رایگان در کتابخانه ها را برای علاقمندان فراهم کرده است.

حسین زاده عنوان کرد: در مراسم افتتاح این غرفه محمدمهدی احمدی، مشاور مدیرکل حوزه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم کرمان؛ زهرا موسی پور، مدیرکل امور اجتماعی استانداری و مهران عالم زاده، شهردار کرمان به عضویت نمادین و افتخاری کتابخانه های عمومی شهر کرمان درآمدند.وی در ادامه افزود: هفدهمین نمایشگاه بزرگ ناشران ایران در کرمان و چهارمین جشنواره مطبوعات و رسانه های استان از 19 تا 24 آبان با شعار حال خوش خواندن در محل دائمی نمایشگاه‌ بین‌ المللی جنوب‌ شرق کشور در جاده کرمان-باغین میزبان علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی است.

حسین زاده در خصوص فعالیت های غرفه کتابخانه های عمومی شهرستان کرمان اظهار داشت: نشست های‌ کتاب‌ خوان، نشست های نقد و بررسی کتاب با حضور منتقدان و نویسندگان، تالار گفت و گو، اجرای برنامه های ویژه کودکان و نوجوانان و ... از جمله برنامه های فرهنگی کتابخانه های عمومی در محل این نمایشگاه است.

وی با اشاره به اهمیت معرفی خدمات کتابخانه های عمومی تصریح کرد: معرفی خدمات ویژه کتابخانه های عمومی کشور از جمله عضویت سراسری، امکان جستجوی پیشرفته کتاب و سایر امکانات سامانه مدیریت کتابخانه ها (سامان) و ... از جمله برنامه های تبلیغاتی این غرفه است.

لازم به ذکر است همزمان با روز بزرگداشت کتاب، کتاب خوانی و کتابدار، روز 24 آبان عضویت رایگان در کتابخانه های عمومی در محل غرفه انجام می شود.


بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 613