1
با حضور هوشنگ مرادی کرمانی: برگزاری کارگاه داستان‌نویسی و قصه گویی در کتابخانه مرکزی کرمان به مناسبت هفته کتاب، کارگاه داستان‌نویسی و قصه گویی با حضور استاد هوشنگ مرادی کرمانی، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی کرمان، کارگاه داستان‌نویسی و قصه گویی در کرمان با حضور استاد هوشنگ مرادی کرمانی، نویسنده کشوری ؛ محمد جواد حسین زاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، فاطمه جعفرزاده، معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و جمعی از کتابداران استان در محل تالار باستانی پاریزی کتابخانه مرکزی برگزار شد.

حسین زاده ضمن اشاره به ظرفیت های ادبی استان کرمان اظهار داشت: هوشنگ مرادی کرمانی گنجینه ادبی برای کشور و کرمان است و جا دارد از این فرصت حداکثر بهره را ببریم.

محمدجواد حسین زاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این برنامه گفت: ما از دوران بچگی با کتاب های استاد مرادی کرمانی بزرگ شدیم و کرمان با کتاب های استاد در ایران و جهان پرآوازه شده و این از افتخارات استان کرمان است.

وی افزود: استان کرمان به بخش کودک و نوجوان کتابخانه های عمومی توجه ویژه دارد لذا دوره های آموزشی مختلفی در زمینه قصه گویی با حضور اساتید برای کتابداران کتابخانه های عمومی استان برگزار شده است.

هوشنگ مرادی کرمان هم با بیان اینکه داستان نویسی مانند فیزیک و سایر علوم تجربی فرمول ندارد، افزود: هر هنر، داستان و نقاشی فقط یک بار تولید می شود گرچه تولید کننده  آن اثر هنری یک زمینه قبلی و یک سری فرمول ها برای خود دارد که به آن مهارت می گویند.

وی با بیان اینکه بهتربن و درست ترین کلاس نویسندگی، کتاب است و برای مشهور شدن باید با هوس های خود جنگید و برای بزرگ شدن باید خود را حرس کرد؛ اظهار داشت: ما تنها کشوری هستیم که با شعر زندگی می کنیم. گفتنی است مرادی کرمانی بخش هایی از کتاب پلوخورش را با بیان دلنشین خود خواند.

 و در حاشیه این کارگاه، نمایشگاه و فروشگاه آثار استاد مرادی کرمانی برگزار شد.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 427