با محوریت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی: جلسه مشترک انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان کوهبنان در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی جلسه مشترک انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان کوهبنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، جلسه مشترک انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان کوهبنان با حضور حجه ‌الاسلام والمسلمین عباس جعفری، امام جمعه کوهبنان؛ حسین سالاری، فرماندار و سایر اعضا در محل فرمانداری برگزار شد.

حجه ‌الاسلام والمسلمین عباس جعفری اظهار داشت: همه به مطالعه نیاز داریم و کتاب یار مهربان و مطالعه قوام انسان است باید از کتابخانه‌های عمومی بهره بیشتری ببریم، فرصتی که زمینه رشد و ترقی انسان با آن رقم می‌خورد.

وی با استناد به کلام نبی مکرم اسلام(ص)، اظهار کرد: وقتی مردم امر به معروف و نهی از منکر را ترک کنند و به تبع آن انسان‌ها از خوبی‌ها فاصله می گیرند .

جعفری گفت: انسان باید با زبان خوش امر به معروف و نهی از منکر کند و در اجرای این مهم عدالت را رعایت کند و به آن چه امر به معروف و نهی از منکر می‌کند، عالم باشد.

 حجت‌الاسلام جعفری با اشاره به برگزاری برنامه‌های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، بیان کرد: عنایت حضرت زهرا(س) باعث موفقیت ما در عرصه‌های مختلف طی ۴۰ سال گذشته شده است؛ باید به خود ببالیم که سیدی جلیل‌القدر از فرزندان حضرت زهرا(س) ولایت و رهبری جامعه را برعهده دارد.

سالاری، فرماندار کوهبنان عنوان کرد: معروفی بالاتر از توصیه به علم و آگاهی نداریم که این مهم زمینه جامعه سعادتمند را رقم خواهد زد البته توصیه اسلام در همه حال بر کسب علم و دانش است .

وی درمورد کتابخانه های عمومی شهرستان نیز گفت :در حال حاضر کتابخانه عمومی در طغرالجرد فعالیت دارد و مردم سلمانشهر نیز متقاضی احداث کتابخانه در این محل هستند که با پیگیری انجام شده احداث آن توسط شهرداری انجام خواهد شد .

فرماندار کوهبنان خاطر نشان کرد بودجه ای در حدود یک میلیارد تومان جهت ساخت کتابخانه عمومی شهر  کوهبنان تخصیص داده شده است .

خلیل‌الله باقی‌زاده، رئیس اداره امور کتابخانه‌های عمومی کوهبنان گفت: در کتابخانه های عمومی، کمیته امر به معروف و نهی از منکر تشکیل شده و منابعی در رابطه با امر به معروف و نهی از منکر در کتابخانه‌های عمومی شهرستان موجود است و نشست‌های کتابخوان به‌صورت مرتب حول موضوع امر به معروف و نهی از منکر در کتابخانه‌های شهرستان برگزار می‌شود.

باقی‌زاده ادامه داد: همزمان با دهه فجر و برگزاری کنگره سرداران و ۶۵۰۰ شهید استان کرمان، مسابقه بزرگ آسمانی برای سه گروه سنی، برگزاری مسابقه نقاشی، تهیه فیلم و کلیپ کوتاه به‌صورت عمومی با معرفی کتاب‌های انقلاب اسلامی، مسابقه خاطره‌نویسی، نشست کتابخوان، تربیون آزاد و... در کوهبنان در دستور کار قرار دارند.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 545