مدیرکل کتابخانه های عمومی استان خبر داد؛ اجرای طرح کتابخانه گردی در کتابخانه های استان مدیرکل کتابخانه های عمومی کرمان، از اجرای طرح کتابخانه گردی در کتابخانه‌های استان در ۱۸ اسفند ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان، در اولین جلسه ستاد برگزاری طرح ملی کتابخانه گردی، محمدجواد حسین زاده ، مدیرکل کتابخانه های عمومی از اجرای طرح ملی کتابخانه گردی در کتابخانه‌های استان در ۱۸ اسفند سال جاری خبر داد و گفت:  طرح «کتابخانه‌گردی» اقدام شایسته‌ای است که شناختی واقعی از ظرفیت‌های کتابخانه‌های عمومی را در مردم ایجاد می‌کند و فرصت سرمایه گذاری فرهنگی برای آیندگان است.

حسین زاده به ضرورت آشنایی مردم با ظرفیت‌های فرهنگی و اجتماعی کتابخانه‌های عمومی اشاره کرد و افزود: کتابخانه‌های عمومی وظیفه مهم آگاهی بخشی، اطلاع‌رسانی و زمینه‌سازی مناسب برای ارتقای سرانه مطالعه و ترویج کتابخوانی و تحقق عدالت در دسترسی به کتاب و کتابخانه را برعهده دارند، بر این اساس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در سال گذشته هفدهم اسفندماه، طرح کتابخانه گردی را اجرا کرد که استان کرمان در در 24 کتابخانه و در 23 شهرستان برگزار کرد که با استقبال مردم و مسئولان روبه رو شد.

وی هدف از اجرای این طرح را معرفی کتابخانه‌های عمومی، افزایش آشنایی عموم مردم و مدیران اجرایی و فرهنگی کشور با کتابخانه‌ها، اطلاع مردم و مسئولان از فعالیت‌ها و خدمات کتابخانه‌ی عمومی و جلب توجه مردم به کتابخانه به‌عنوان پایگاه اجتماعی و فرهنگی تأتیرگذار عنوان کرد.

حسین زاده اظهار داشت: در نظر داریم عضویت رایگان یکی از برنامه های طرح کتابخانه گردی باشد، این امر می تواند پیوند بین مردم و کتابخانه ها را تقویت کند. اجرای طرح کتابخانه گردی از سوی مسئولان، هنرمندان، ورزشکاران و دیگر اقشار جامعه می تواند الگوی مردم باشد.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 315