در دیدار با معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مطرح شد: ترویج کتابخوانی و تبدیل کتابخانه ها به باشگاه های فرهنگی از اولویت های اساسی کتابخانه های عمومی سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان در دیدار با معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار ترویج کتابخوانی و تبدیل کتابخانه ها به باشگاه های فرهنگی از اولویت های اساسی کتابخانه های عمومی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، مصطفی شمس الدینی پور، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی در دیدار با محمدصادق بصیری، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی ارائه داد و اظهار داشت: استان کرمان با 132 باب کتابخانه عمومی، بیش از یک میلیون و 580 هزار جلد کتاب، 133 هزار نفر عضو فعال و بیش از 2 میلیون و 700 هزار نفر مراجعه کننده به کتابخانه های عمومی در سال 97 داشته است.

شمس الدینی پور بخشی از برنامه های آتی اداره کل کتابخانه های عمومی استان را تشریح کرد و گفت: حضور در محله ها و تبدیل کتابخانه های عمومی به باشگاه های فرهنگی از اولویت های این اداره کل است.

وی بر ضرورت ساخت کتابخانه مرکزی در مرکز استان تاکید کرد و گفت: زمین این پروژه مشخص شده است و در برنامه داریم تا از مودیان مالیاتی و پتانسیل خیّرین در این بخش استفاده کنیم.

شمس الدینی گفت: خیّرین استان تاکنون70 هزار متر مربع از فضای کتابخانه های استان را ساخته اند و اداره کل کتابخانه های عمومی در حال برنامه ریزی جهت استفاده حداکثری از ظرفیت های خیرین می باشد.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی از راه اندازی کتابخانه تخصصی ویژه کودکان در برنامه های آتی خبر داد.

بصیری، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری عنوان کرد: از اهداف حوزه استانداری توجه ویژه به حوزه فرهنگ و بخصوص کتابخانه های عمومی در استان است.

وی گفت: نظر به وسعت جغرافیایی و شرایط اقلیمی استان توجه به امور فرهنگی تاثیر بسزایی در جلوگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی دارد.

بصیری در این دیدار گفت: اداره کل کتابخانه های عمومی به عنوان یک عنصر فرهنگی موثر در استان با انجام فعالیت های فرهنگی متنوع می تواند در رونق فرهنگ کتاب و کتابخوانی نقش موثری ایفا نماید.

شمس الدینی پور در ادامه این دیدار عنوان کرد: از برنامه های آتی این اداره کل در سال 98، راه اندازی اتوبوس سیار کتابخوانی با همکاری شهرداری جهت اعزام به مناطق کمتر برخوردار از جمله شهرک صنعتی، شهرک پدر و ... است.

در پایان مقرر گردید بصیری، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در جلسات انجمن کتابخانه های عمومی به همراه استاندار به عنوان ریاست این انجمن، به منظور حمایت بیشتر حوزه کتابخانه ها حضور مستمر داشته باشد.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 376