1
کتاب های طرح کتاب‌خوان ماه شهریور ۱۳۹۷ معرفی شد. کتاب‌های «غدیر»، «زیبا صدایم کن»، «عمود ۱۴۰۰» و «اسمش چیه» به عنوان منابع طرح کتاب خوان شهریورماه ۱۳۹۷ معرفی شدند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان، در طرح کتاب‌خوان ماه ، هرماه 4 کتاب از بین کتابهای تازه منتشر شده، برای اقشار مختلف و در موضوعات متنوع مانند سبک زندگی ایرانی اسلامی، تربیت فرزند، اخلاق اجتماعی، خانواده، سلامت، کودک و نوجوان و... معرفی می گردد. به منظور ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، در این طرح کتابها با روشهای مختلف نظیر پوستر، خلاصه نویسی، کتابچه، فلش و کلیپ، معرفی شده و فعالیت‌های متنوعی مانند جلسات نقد کتاب، مسابقات کتابخوانی ونشست کتابخوان و ...  با محوریت این کتاب ها در کتابخانه های عمومی برگزار می شود.
 
کتاب های معرفی شده در طرح کتاب خوان ماه در کتابخانه های عمومی سراسر استان قابل دسترس بوده و همچنین دسترسی به فایل PDF کتابها نیز در بخش کتاب خوان ماه سایت نهاد کتابخانه های عمومی کشور امکان پذیر می باشد.
در شهریور ماه 97 ، در این طرح ۴ اثر «غدیر» نوشته علی صفائی حائری از انتشارات لیله‌القدر، «زیبا صدایم کن» نوشته فرهاد حسن‌زاده از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، «عمود ۱۴۰۰» نوشته علی‌اکبر والایی از انتشارات احیا و «اسمش چیه؟» سروده جعفر ابراهیمی و جمعی از شاعران از انتشارات افق معرفی شده است.
در کتاب غدیر،علی صفایی با قلم خاص و نگاه بدیع خود در کتاب موجز، خوش‌خوان و درعین‌حال عمیق «غدیر»، به تبیین نکات مهمی در خصوص موضوع غدیر و مبحث ولایت پرداخته است.
«زیبا صدایم کن» برگزیدة‌ شورای کتاب کودک و هجدهمین جشنوارة کتاب کانون پرورش فکری در سال ۱۳۹۵ است و در فهرست کتاب‌های کلاغ سفید کتابخانة بین‌المللی مونیخ آلمان ۲۰۱۷ و فهرست افتخار دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان ۲۰۱۸ قرار گرفته است.
کتاب ،  عمود ۱۴۰۰،  نویسنده: علی‌اکبر والایی ، سفرنامه‌ گونه‌ای ادبی است که در آن شخصی که به سرزمین‌های دیگر سفر کرده است، دیده‌ها، شنیده‌ها، تجربه‌ها، رخدادها و احساساتش را دربارة آن سرزمین‌ها، برای آگاه کردن دیگران در قالب کتابی می‌نگارد. 
اشعار کتاب «اسمش چیه؟» از میان اشعار ۶ شاعر بنام و توانای معاصر انتخاب شده‌ است؛ هیچانه‌هایی هستند که در آن شاعر به انتقال محتوا و پیام نیز توجه داشته است و همان لطیفی و خیال‌انگیزی هیچانه را برای کودکان به ارمغان می‌آورند.
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 97