مدیرکل
در راستای تجهیز کتابخانه های عمومی: توزیع تجهیزات رایانه ای، کتابخانه ای و چوبی در کتابخانه های عمومی استان کرمان از ابتدای سال تاکنون بیش از دو میلیارد و پانصد میلیون ریال تجهیزات رایانه‌ای، کتابخانه‌ای، حفاظتی و چوبی خریداری و در سطح کتابخانه های عمومی استان توزیع شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، محمد جواد حسین زاده، مدیر کل کتابخانه های عمومی با بیان این مطلب اظهار داشت: تأمین تجهیزات و امکانات لازم، روزآمد سازی منابع و ارائه خدمات متنوع به مراجعین از ارکان اساسی توسعه و پیشرفت کتابخانه های عمومی محسوب می شود.

 وی افزود: با توجه به اعتبارات تخصیص یافته به شهرستان های استان، نیازهای تجهیزاتی کتابخانه های عمومی شناسایی و در چندین مرحله خریداری شد و در اختیار کتابخانه های عمومی قرار گرفته است.

 مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان با اشاره به لزوم ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه، لزوم و بروز رسانی کتابخانه های عمومی و ایجاد بخش های جدید در کتابخانه های عمومی گفت: ارائه خدمات مطلوب باعث استقبال بیشتر افراد از کتابخانه ها می شود.

حسین زاده  ادامه داد: تجهیزات فوق بر اساس بازدیدهای ماهیانه کارشناسان اداره کل از کتابخانه ها و  نیازمندی های اعلام شده از سوی روسای ادارات، مسئولین و کتابداران کتابخانه های عمومی استان خریداری و در اختیار 23 شهرستان و 102 باب کتابخانه عمومی قرار گرفته است.

 حسين زاده با بیان اینکه کتابخانه های عمومی، در گسترش دانش و ارتقای میزان آگاهی های عمومی جامعه نقش بسزایی دارند خاطر نشان کرد: عزم این نهاد، کمک به بالندگی و شکوفایی استعدادهای فردی، در راستای تولید اندیشه، علم و غنای فرهنگ جامعه است.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 379