با هدف توسعه و ترویج فرهنگ قصه گویی: کتابدار کرمانی داور منتخب نخستین جشنواره قصه‌گویی نهاد کتابخانه های عمومی کشور الهام شهداد نژاد ، کتابدار و مسئول کتابخانه فاطمه الزهرا (س) رودبار جنوب به عنوان داور منتخب نخستین جشنواره قصه‌گویی نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزیده شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، با توجه به اهمیت و نقش موثر قصه‌گویی در انتقال مفاهیم آموزشی و تربیتی به کودکان و نوجوانان و به منظور توسعه و ترویج این واسطه فرهنگی اصیل و آموزش کتابداران در موضوع قصه‌گویی، نهاد کتابخانه های عمومی کشور «نخستین جشنواره قصه‌گویی  » را برگزار می‌کند.

 این جشنواره شامل سه محور کلی «موضوع آزاد، دینی، انقلاب اسلامی، دفاع مقدس با درون‌مایه آموزشی، تربیتی»، «ادبیات عامه (فولکلور)، شاهنامه» و «قصه گویی با گویش محلی» است که 51 نفر از کتابداران کرمانی در محورهای مختلف قصه های خود را ارائه کردند.

کتابداران شرکت کننده از استان‌های مختلف کشور در فراخوان این جشنواره، در یکی از مناطق هشت‌گانه قرار میگیرند که بر اساس این تقسیم بندی استان های فارس، هرمزگان، کرمان، بوشهر با هم به رقابت می پردازند.

در فرایند این جشنواره الهام شهداد نژاد، کتابدار و مسئول کتابخانه فاطمه الزهرا (س) رودبار جنوب به عنوان داور منتخب نخستین جشنواره قصه‌گویی نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزیده شد.

لازم بذکر است در دی ماه سال گذشته کارگاه دو روزه  قصه گویی با حضور استاد مهدخت موسی پور برای کتابداران استان کرمان برگزار شد.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 777