در راستای توسعه کتابخانه ها؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زرند برگزار شد هفتمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زرند با حضور رییس مجمع نمایندگان استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، هفتمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زرند با محوریت توسعه کتابخانه ها و با حضور حسین امیری، نماینده مردم شهرستان های زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی و رئیس مجمع نمایندگان استان؛ محمدجواد حسین زاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی؛ حبیب الله خنجری، فرماندار شهرستان؛ رحمانی، رئیس شورای شهر؛ مهدلو، شهردار و سایر اعضا انجمن در محل فرمانداری این شهرستان تشکیل شد.  

امیری، رییس مجمع نمایندگان استان اظهار داشت: کتابخانه‌های عمومی تاثیر بسزایی در ارتقای شاخص‌های فرهنگی و رشد و تعالی فرهنگ عمومی دارند و اداره کتابخانه های عمومی استان نقش بسزایی در این زمینه داشته است.

 امیری موفقیت های انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زرند در سطح کشور را از تلاش های موثر و ارزنده اعضا انجمن و تعامل و همکاری آنان دانست و در ادامه عنوان کرد: ساخت کتابخانه مرکزی شهرستان در محلی مناسب باید در اولویت قرار گیرد چرا که دسترسی آسان برای عموم شهروندان برای پیشبرد اهداف کتابخانه ها ضروری است.    

حسین زاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی با اشاره به فعالیت های ارزنده فرهنگی کتابخانه های عمومی در این شهرستان عنوان کرد: توسعه فضای کتابخانه ای و فرهنگی ‌یکی از اهداف اداره کل کتابخانه های عمومی استان است و انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زرند از انجمن های پویا و فعال استان است.

حبیب الله خنجری، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان اظهار داشت: کتابخانه های عموی در شهرستان زرند در شاخص ها ی فرهنگی بسیار خوب عمل کرده است و فعالیت هایی هم چون نشست های کتابخوانی، ساعات مطالعه مدیران، برگزاری جشنواره رضوی و ... در ارتقا سطح کتاب و کتابخوانی منطقه بسیار موثر بوده است.

وی در ادامه گفت: شهرستان زرند به عنوان قطب معادن و صنعت استان معرفی شده است و نیاز به کتابخانه مرکزی برای توسعه و گسترش فعالیت های فرهنگی در این شهرستان احساس می شود.

در پایان اعضا انجمن در این خصوص نظرات و پیشنهادات خود را ارائه دادند.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 475