با هدف توسعه فضای کتابخانه ای: دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان با نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی در نشست مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان و نماینده مردم شهرستان‌های بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی ظرفیت های زیرساختی کتابخانه‌های عمومی این شهرستان ها بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، صمدالله محمدی، نماینده مردم شهرستان های بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی با حضور در اداره کل کتابخانه‌های عمومی کرمان با احمد وفائی، مدیرکل و معاونان این اداره کل دیدار کرد.

احمد وفائی، مدیرکل کتابخانه های عمومی با اشاره ظرفیت های شهرستان های بافت، رابر و ارزوئیه عنوان کرد: با توجه به فرهنگ منطقه، امکانات و فضای کتابخانه ها در شهرستان های بافت، رابر و ارزوئیه جوابگوی نیازهای مردم فرهنگ دوست این مناطق نیست.

وفائی در ادامه با عنایت به اهمیت دغدغه مند بودن نمایندگان مجلس شورای اسلامی در خصوص مسائل فرهنگی بیان کرد: دیدگاه فرهنگی نمایندگان مجلس در شورای اسلامی می تواند یاریگر اهداف نهاد کتابخانه های عمومی کشور و ارتقای فرهنگ کتابخوانی در سطح جامعه باشد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کرمان به منابع درآمدی کتابخانه های عمومی اشاره کرد و گفت: نیم درصد از درآمد شهرداری ها تنها درآمد است که کتابخانه‌های عمومی باید با آن اداره شوند و فعالیت نمایند که متاسفانه پرداخت سهم نیم درصد در این شهرستان ها نامطلوب است و برای ارتقا سطح کنونی کتابخانه ها و ترویج فرهنگ مطالعه در  این شهرستانها باید شهرداری‌ها همکاری بیشتری داشته باشند.

محمدی، نماینده مردم شهرستان های بافت، رابر و ارزوئیه با اشاره به شاخص های اخلاقی، رفتاری و کرداری سردار شهید قاسم سلیمانی گفت: این مرد بزرگ یک الگوی مناسب برای همه آزادیخواهان و حق جویان جهان و یک ظرفیت بی بدیل برای کشور و استان است، بنابراین می توان با محوریت سیره عملی، اخلاقی و رفتاری این شهید والامقام فعالیت های فرهنگی و کتابخوانی را برنامه ریزی کرد.

نماینده مردم شهرستان های بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی در این دیدار کتابخانه های عمومی را یکی از ارکان فرهنگی جامعه دانست و کمک به رونق و پویایی کتابخانه را  کمک به اعتلای فرهنگ جامعه عنوان کرد.

محمدی با بیان اینکه توجه به حوزه کتابخانه‌ها ضروری است، از پیگیری ویژه مشکلات حوزه کتابخانه‌ها و تلاش برای ارتقا فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و توسعه فضاهای کتابخانه ای در این شهرستان ها خبر داد.

 
بيشتر
 [PageVisit]