به منظور بررسی وضعیت و حمایت از کتابخانه های عمومی انجام شد؛ دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی کرمان با نماینده مردم کرمان و راور و رئیس کمیسون اقتصادی مجلس شورای اسلامی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با دکتر محمدرضا پورابراهیمی، نماینده مردم کرمان و راور و رئیس کمیسون اقتصادی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان؛ احمد وفائی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با محمدرضا پورابراهیمی، نماینده مردم کرمان و راور و رئیس کمیسون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به منظور بررسی وضعیت مشکلات و حمایت از فعالیت ها و برنامه های کتابخانه های عمومی دیدار و گفتگو کرد.

پورابراهیمی با اشاره به جایگاه و اهمیت حوزه کتاب و کتابخوانی بیان کرد: عملکرد کتابخانه‌های عمومی کرمان در حوزه کتاب و کتابخوانی با توجه به ظرفیت‌های مناسبی همچون نیروی انسانی، تعداد کتابخانه ها و اعضای مشتاق حوزه کتاب، مطلوب است.

رئیس کمیسون اقتصادی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای بهبود وضعیت کتابخانه‌ها به پشتوانه محکم بودجه ای نیاز دارد و این مهم جز با حمایت نمایندگان مجلس میسر نیست که بنده نیز نهایت حمایت از این نهاد فرهنگی را انجام میدهم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: بخشی از این حمایت ها از طریق اقدامات در حوزه زیرساختی و بخشی دیگر از طریق حمایت مادی و معنوی در جهت گسترش فرهنگ مطالعه محقق می‌شود و به نظر می‌رسد که امروزه ارزش ارتقای کتابخوانی و فرهنگ ترویج آن از ارتقای زیرساخت‌ها اهمیت بیشتری دارد.

وفائی ، در خصوص تبدیل کتابخانه های عمومی به پایگاه های فرهنگی و اجتماعی، ارائه خدمات فرهنگی متنوع در کتابخانه های عمومی و اقدامات انجام شده عمرانی و تجهیزاتی در سال گذشته گزارشی ارائه نمود و خواستار حمایت بیشتر نمایندگان مجلس در افزایش اعتبارات در این نهاد فرهنگی شد.

در پایان پورابراهیمی در خصوص حمایت از کتابخانه های عمومی در مجلس شورای اسلامی قول مساعد داد.

بيشتر
 [PageVisit]