معاون امنیتی، سیاسی و اجتماعی استاندار کرمان در پیامی مطرح کرد؛ با تقویت پیوندهای جامعه و کتاب شاهد شکوفایی استعدادها و رشد و تعالی جامعه باشیم دکتر محمّدصادق بصیری، معاون سیاسی، امنیّتی و اجتماعی استاندار کرمان، در پیامی ضمن تبریک هفتۀ کتاب و کتاب‌خوانی، خواستار برنامه‌ریزی و تلاش برای افزایش فضاهای فرهنگی و افزایش سرانۀ مطالعه در جامعه شد. 
متن پیام ایشان بدین شرح است: 
بسم الله الرّحمن الرّحیم 
کتاب ابزار بی‌رقیب ارتقاء آگاهی و خردورزی، شاه‌کلید گشایش درهای بسته، عامل بزرگ حل مسائل جوامع انسانی، حلقۀ خلل‌ناپذیر ارتباط انسان و زمان، باعث شکست قطعیّت‌های ویرانگر و موجب بازنگری انسان در ساختارهای بیمار اجتماعی و به فرمودۀ مقام معظّم رهبری «یکی از ابزارهای کمال بشری» بوده و هست. ایران عزیز، به واسطۀ پیشینۀ تمدّنی بزرگش، تا کنون کتاب‌های بزرگ و اثرگذاری را به تاریخ بشریّت تقدیم کرده است و کرمان، در ادوار مختلف تاریخی، خاستگاه نویسندگان و جایگاه تولید و نشر علم بوده و در این زمینه نقش‌آفرینی به‌سزایی داشته است. با توجّه به مسألۀ هدایت نبوی که از طریق کتاب (قرآن) صورت تحقّق و جاودانگی یافته است و با تدبّر در آیات و روایات دینی، پی‌بردن به اهمّیّت ترویج کتاب و کتاب‌خوانی بسیار آسان است. این ضرورت در فرهنگ ملّی ما با توصیۀ بزرگان به مطالعه و پیوند جامعه و کتاب جلوه‌گر شده است. چنانکه عبدالرّحمن جامی، شاعر قرن نهم می‌گوید: 
شو انیس کتاب‌های نفیس  انّها فی الزّمان خیر جلیس
این واقعیّت‌ها، ما را بر آن می‎‌دارد تا در روزگار معاصر، برای تعمیق و گسترش پیوند کتاب و جامعه چاره‌اندیشی کنیم. اینجانب با تبریک هفتۀ کتاب و کتاب‌خوانی به همۀ نویسندگان، اندیشمندان، اهل علم، فرهنگ و هنر، اصحاب رسانه، کتاب‌داران و کتاب‌خوانان و مردم شریف استان پهناور کرمان، از سیاست‌گذاران و برنامه‌ریزان فرهنگی می‌خواهم برای افزایش سرانۀ فضای کتاب‌خانه‌ها و اماکن فرهنگی در استان، ترویج کتاب‌خوانی، افزایش سرانۀ مطالعه در طبقات مختلف اجتماعی و ایجاد علاقه‌مندی نسبت به کتاب و کتاب‌خوانی در بین کودکان، نوجوانان و جوانان از طریق تعریف برنامه‌های متناسب برای مهدکودک‌ها و مدارس تلاش کنند. امید است با تقویت پیوندهای جامعه و کتاب شاهد شکوفایی استعدادها و رشد و تعالی جامعه باشیم. 
محمدصادق بصیری
معاون سیاسی و امنیّتی استاندار کرمان
بيشتر
 [PageVisit]