با حضور جمعی از شاعران و نویسندگان کرمان؛ اولین محفل ادبی کتابخانه ها برگزار شد اولین محفل ادبی کتابخانه ها با عنوان«ترنم» با حضور جمعی از شاعران برجسته کرمان در محل کتابخانه مرکزی برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان؛ اولین جلسه محفل ادبی اداره کل کتابخانه های عمومی کرمان با عنوان«ترنم» با حضور احمد وفائی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و جمعی از شاعران برجسته کرمانی در محل کتابخانه مرکزی برگزار شد.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان کرمان در ابتدای این نشست اظهار داشت:قصد داریم محافل ادبی و نشست های آموزشی با حضور اعضای کتابخانه ها و همچنین محافل شعرخوانی و قصه گویی، با حضور شخصیت های فرهنگی و هنری در همه کتابخانه های استان برگزار شود.

وفایی تصریح کرد: در این نشست شاعران و نویسندگان نظرات خود را در خصوص برگزاری نشست ها و محافل ادبی در کتابخانه ها بیان کردند تا در فضای فرهنگیِ کتابخانه ها از ظرفیت های ادبی استان بیشتر استفاده شود.

وی بیان داشت: این برنامه در کتابخانه مرکزی و برنامه های آینده در شهرستان ها  100 کتابخانه استان برگزار می شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با تاکید بر تبدیل کتابخانه ها به باشگاه های فرهنگی عنوان کرد: برگزاری برنامه هایی همچون محفل ادبی در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی و اهداف فرهنگی کتابخانه های عمومی است.

وفایی افزود: اعضای کتابخانه های عمومی استان و علاقمندان به شرکت در این محافل از حضور نویسندگان، شعرا و ادبای استان در این برنامه ها بهره می برند.

لازم به ذکر است، در این مراسم شاعرانی همچون حامد حسینخانی، حمید نیک نفس، محسن کاشانی، مهدی معاذاللهی و عبدالرحیم عبدالکریمی علاوه بر طرح مسائل و ارائه نظرات خود در خصوص راه اندازی محافل وادبی، به شعرخوانی نیز پرداختند.

بيشتر
 [PageVisit]